Tapaamiset...

Hei!
Yritin etsiskellä tietoa netistä ,mutta enpä löytäny tähän aiheeseen. Eli:Meillä on ex-puolison kanssa 4kk:tta vanha poika.Maanantaina on lastenvalvoja tapaaminen jossa sovitaan tapaamiset. Eli onko kellään kokemusta,että minkä verran noin pieni vauva on yleensä isällään?Miten viikonloput? Isä on viettänyt paljon aikaa pojan kans ja haluaa viettää aikaansa lapsen kanssa.
9134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eikö se isä ole yhtä hyvä vanhempi kuin äitikin?

Kyseenalaistatko miehen? Sinä pysty hoitaan lapsen mutta kuinka paljon mies voi olla lapsen kanssa!!!

No tosiassa imettää ei voi, mutta korvikkeet on onneksi keksitty.

Äänestä

:O
Olenko jossain kohti sanonut,että isä ei pysty hoitamaan lasta????
Onko sulla Mummo kenties huono aamu, tosin tämä foorumi on täynnä teikäläisiä...

Lähinnä vaan kyselin,että mikä se on käytäntö...

Äänestä

Muistaakseni noin pienelle ei suositella yön yli kestäviä tapaamisia, vaan päivä tapaamisia. Tehkää kuitenkin tarkka sopimus päivistä ja ajoista niin ei tule epäselvyyksiä, jos teillä on hyvät välit niin voithan aina niistä joustaa. Ainakaan imetyksen keston aikaan ei pitemmät tapaamiset sovi. Vaikka joka keskiviikko iltapäivä ja launtaisin. Laittakaa sopimukseen tarkistuspäivämäärä vaikka siihen kun lapsi on kaksi silloin jo hiukan pidemmätkin ajat onnistuu hyvin jos isä on saanut luoda kunnon välit lapseensa. Silloin siis teette uuden sopimuksen.

Mutta kyllä se lastenvalvoja varmasti asiassa neuvoo.

Ja täällä noita "huono päiväisiä" pään aukojia riittää.. Paskasuodatin vaan päälle niin apuakin täältä löytyy..

Äänestä

Lapsi vasta 4 kk ja jo erossa vanhemmat, ei voi todeksi uskoa.

Äänestä

Hei Hurjaa Menoa.

Miksi et voi uskoa todeksi?Olisko sinun mielestä parempi,että äiti ja isä pysyvät yhdessä hinnalla millä hyvänsä lasten takia?Sekö on lapsille parempi,että äidillä ja ja isällä on huonot välit -lapsi sen kyllä vaistoaa.Uskomatonta.

Äänestä

Onko sinulla joku tarve rajoittaa lapsen ja isän yhdessäoloa?

Äänestä

Teitkö lapsen pelastaaksesi jo näkyvissä olevan eron? Mutta ei onnistunut, huono konsti tehdälapsi ja pelastaa suhdetta.
Siinä lapsi kärsii.

Äänestä
  • Joo.Kyllä tein.Ihan yksin, niinku lapset yleensä tedään. Nyt voi vaan todeta,että "Yritys epäonnistunut".

    Äänestä

No tiiätkö,että ON, oon ottanu sen ihan elämäntyökseni. Mitäpä se poikalapsi isällä tekisi.

Ootko sä joku idiootti, vai miksi kyselet?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön..... kirjoitti:

Hei!
Yritin etsiskellä tietoa netistä ,mutta enpä löytäny tähän aiheeseen. Eli:Meillä on ex-puolison kanssa 4kk:tta vanha poika.Maanantaina on lastenvalvoja tapaaminen jossa sovitaan tapaamiset. Eli onko kellään kokemusta,että minkä verran noin pieni vauva on yleensä isällään?Miten viikonloput? Isä on viettänyt paljon aikaa pojan kans ja haluaa viettää aikaansa lapsen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu