D2x käyttöoheet

Hei,

olisiko jollain PDF-tiedostona suomenkieliset käyttöohjeet Nikon D2X kameraan.

Etukäteen kiittäen.

Jari
4100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei taas,

mistäs löydän kamerasta sen laskurin, jotta voin tarkistaa kuinka paljon sillä on kuvattu ?

Äänestä
  • Et mistään mutta imuta netistä ilmaisohjelma, esim. Opanda ja kuvaa rungolla jpg-tiedosto. Avaa tiedosto ohjelmaan ja kuvausmäärä näkyy kohdassa "Total number of shutter releases for camera".

    Äänestä

Kiitos Sinulle.
Latasin ohjelman ja se antoi lukemaksi 5724. Tämä vastaa myyjätahon ilmoitusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taavettitahvonpoika kirjoitti:

Hei,

olisiko jollain PDF-tiedostona suomenkieliset käyttöohjeet Nikon D2X kameraan.

Etukäteen kiittäen.

Jari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu