Laavalamppu rikki?

dfghyt

Onnistuin tässä eräänä päivänä tönäisemään pöydällä olevaa laavalamppuani. Lamppu ei ollut päällä. Se heilahti vähän, mutta ei kaatunut. Laavalampun yläosassa oleva laavaklöntti kuitenkin lähti tippumaan ja nyt se on sen alaosan klöntin päällä.
Kysymys kuuluu, menikö laavalamppuni lopullisesti rikki, tai voiko sitä mitenkään korjata? En ole uskaltanut laittaa laavalamppua päälle enää, koska en tiedä mitä sitten tapahtuisi. Apua, auttakaa!

7

3758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laaviksen omistaja

      Hei haloo. Joskus "laavaa" jää klöntti sinne ylös kun se jähtyy niin viileäksi että se ei ole juoksevaa, se että se tulee alas kuuluu asiaan. Ei muutakuin lamppu päälle vaa.

    • 13 vee :D

      no tottakai sitä voi käyttää se laava nousee sinne ylös sitte kun se laava kuumenee uudelleen.......... itekki kaadoin mun laavalampun tänä aamuna ku oli kiire kouluun ja se särkyi.....voiko sitä vestettä korvata normaalilla vedellä??!! :D

    • 12 wee :D xD

      Mulla on laavalamppu ja se on "rikki" ensin se lämpenee ihan normaalisti, siten hetkten päästä se toimii hyvin, mutta sitten se kaikki "laava" jää sinne ylös eikä laskeudu alas muuten kuin sillon kun sen laittaa pois päältä. Mitä pitäisi tehdä? Ja onko se rikki voiko sille tehdä enää mitään?

      • Käpyläläinen

        Sinulla on lampussa turhan lämpimästi palava poltin. Kokeile asentaa sinne poltin mikä on wattiluvultaan pienempi.


    • Läppääijä

      Mul kävi sama heh

      • Anonyymi

        Mulla meni laavalamppu rikki niin että se ei liiku eikä reagoi mitenkään. Auttakaa!


    • Anonyymi

      Mulla nyt laavalamppu siellä.

      T: AitoBlueteam

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1873
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      164
      1352
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      68
      1161
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1017
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      941
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      129
      855
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe