250/50 Mbit/s

Mistä päin Jyväskylää löytyy tuommoinen netin nopeus?


http://imageshack.us/photo/my-images/198/08052011395.jpg/
6111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuka noin nopeeta nettiä etes tarttee? Kyllä se satanen on ihan tarpeeks nopee.

Äänestä
  • höpönlöpö, ware ei koskaan liiku tarpeeksi ripeästi

    Äänestä

  • Toi on hyvä koska...Mä käytän TV-Kaistaa ja lataan musaa monesta eri paikasta (laillisesta) ja nettiradiota ja kanavia ja lähettelen paljon tiedostoja.
    Siis ärsyttävää odotella!
    Mitä te vanhukset teette? Katselette TV:tä telkkarista ja kuuntelette radiota radiosta?

    Äänestä

  • www.net.fi kirjoitti:

    Toi on hyvä koska...Mä käytän TV-Kaistaa ja lataan musaa monesta eri paikasta (laillisesta) ja nettiradiota ja kanavia ja lähettelen paljon tiedostoja.
    Siis ärsyttävää odotella!
    Mitä te vanhukset teette? Katselette TV:tä telkkarista ja kuuntelette radiota radiosta?

    Eihän meillä ole edes sähköjä, pärevalossa elellään.

    Äänestä

Joo, siis hinta on alle 60 kuukaudessa, ei siis paha ollenkaan
Ois kyllä mukava kuulla missä päin Jyväskylää toi nopeus on mahdollinen.

Äänestä

Täällä on ainakin valokaapeli... eli gigabitti/sekunti, vähintään.

1

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfpasjäå kirjoitti:

Mistä päin Jyväskylää löytyy tuommoinen netin nopeus?


http://imageshack.us/photo/my-images/198/08052011395.jpg/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu