Kaunasin kentältä keskustaan?

Hotel Metropoli

Hei! Olemme lähdössä kesäkuussa Kaunasiin. Ryanair saapuu melko myöhän kentälle, milloin kentältä lähtee busseja keskustaan? mistä kohtaa lähtevät ja minkä numeroisia bussit ovat? ja mikä on päätepysäkki keskustassa, hotellimme on Metropoli.

4

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaunas-hotelli

      Hei!
      Meitä on menossa 4 aikuista ja 1 lapsi myös kesäkuussa Ryanairilla Tre:lta Kaunasiin. Itse laitoin suoraan hotellille sähköpostia, ja pyysin heitä varaamaan meille taksin kentältä hotellille. Sataprosenttisen varmuutta tälle kyydille ei tietenkään ole, mutta toivon todella, että kyyti odottaa siellä sovittuna aikana, ettei lapsen tarvitse myöhään valvoa tämän takia. =)

      • Hotel Metropoli.

        Olen kuullut että tilattuihin takseihin ei juurikaan ole luottamista? eli melkeimpä suosittelen että kannattais ottaa taxi siitä kentältä suoraan. Itse kyllä menemme bussilla jos siihen vain kerkeämme ja halpaakin vielä n 0,50cent reissu. Toivottovasti joku nyt ensin kuitenkin selvittäisi tuon bussitilanteen meille ja muille:)


    • Kaunas-hotelli

      29E bussista ihmiset ovat täällä huudelleet...

    • kaunas...

      Juu 29 on numero. Nykyään liikennöi myös shuttle bus. Se menee muutamien hotellien kautta kentälle ja pois päin. Siihen hinta on noin 4 euroa.
      http://www.marsrutai.info/kaunas. Osoitteesta löytyy tuon 29 aikataulu.
      Ja taksi on halvempaa tilattuna kuin lennosta otettuna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      99
      4900
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      240
      1989
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      83
      1620
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1180
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      332
      1146
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1100
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1089
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1057
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      974
    Aihe