Terve!
Olisi tarkoitus lähteä heinäkuussa Jenkkeihin, tarkemmin sanottuna Los Angelesiin. Onko kellään kokemusta noista matkapaketeista, joihin kuuluu lennot, hotellit ja auto? Kannattaako sellaista ottaa? Matkan kesto tulee olemaan vain kaksi viikkoa, joten paketti houkuttelisi sen takia, ettei asioiden järjestelemiseen paikanpäällä tuhraantuisi aikaa. Muuten kyllä yleensä suosin omatoimista reppureissaamista.
Varsinkin tuo autovuokra kiinnostaa. Jenkkilästä kun on kyse, niin luulisi autovuoraamoita löytyvän suunnilleen joka nurkasta. Mutta onko kokemustenne perusteella halvempaa ja / tai helpompaa hommata auto paketin mukana vai omatoimisesti?
Pakettimatka
LaDiaDeLosMuertos
1
153
Vastaukset
- jepjep..
Ei siinä mitään paketteja tarvita. Varaa netistä lennot, hotelli ja auto erikseen, niin löydät halvimmat vaihtoehdot. Riippuen siitä aiotko olla koko loman samassa hotellissa, varaa joko vain eka hotelli-yö tai sitten koko 2 viikkoa. Mutta auto kannattaa varata joka tapauksessa netin kautta etukäteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1292646Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/612042Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341770Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201649- 1171597
- 1381298
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881054Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48972Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917