Alman grillisafkat

Tulipa kokeiltua

Hoh hoh... äitienpäivänä 18e lounas. Pari pikkuruista 5 x 5 cm pihviä, 4 kpl ties kuinka monettako kertaa lämmitettyä ruskeaa lohkoperunansuikaletta, 1 kpl salaatinlehti, 2 kpl kurkunsiivua.

Normi grilliltäkin saa parempaa.

4

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lebelli1

      Olipas se kallista siihen nähden mitä sai.Itse käyn ABC :lla syömässä käydessäni Kristiinas se on ainakin auki yöllä kahteentoista ja hyvää ruokaa.

      • hjhjgj

        ABC:llä paskaa ruokaa......pizzan voim sieltä ostaa jos on riittävän iso nälkä muuta normi ruoka-anokset jättäisin väliin kun tasoltaan nekin vastaa grilliruoka annoksia lautaselta tarjottuna...


    • Nälkäinen vatsa

      Menin Lapväärtin Kebab-pitseriaan. Mies poltteli rappusilla. Menin sisään.. odottelin... odotin vielä hetken. Ketään ei näkynyt. Lähdin pois. Mies oli hävinnyt portailta.

      Okei, menen kaupunkiin. Ohitin ABC:n tietoisesti ja ajoin Kotipitsaan.. Nesteelle. Tilaan, etsin pöytää missä ei olisi likaisia astioita. Onneksi löydän yhden perältä. Yhdellä pöydällä on tietokone "levällään". En tiedä onko se yleisökone. Muilla pöydillä oli lautasia, kahvikuppeja jne. Muutenkin likaista ja pieni haju. Seuraava asiakas tulee kahvikuppinsa kanssa, etsii pöytää, ja saakin sen, kun itse siirtää likaisia astioita toiseen pöytään. Henkilökunnalla ei ole koko sinä aikana kiire minkään asian suhteen. Tärkeämpää tuntuu olevan seurustelu vieraan kanssa. Paikalla oli omistajapariskunta, joten ei voi ainakaan kesätyöläisiä syyttää.

      No, kaksi paikkaa on nyt ruksattu yli missä voisi ruokailla kristiinassa.

      • tiukka1

        Ajattelin tulla kesämarkkinoille ja mietin samaa missä vois käydä syömässä.Onkohan Paviksella hyvää ruokaa vaikka jotain kalaa.Kristiinas on liian vähän hyviä ruokapaikkoja.Onkohan Kaskisissa mitään jos vaikka ajelis sinne syömään.Saisi olla siisti paikka ettei tarttis alkaan siivoon kun sitä tekee koko vuoden ja lomalla olis kiva mennä valmiiseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      100
      3034
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2624
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      71
      2384
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      31
      2320
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      26
      2035
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      86
      1847
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1739
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      23
      1552
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      8
      1314
    Aihe