kolmannen vuoden kurssit

Niin kysyisin vain teidän mielipidettä siihen, että onko 19 kurssia paljon viimeiselle vuodelle?
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Riippuu kokonaan mitä ne kurssit sisältävät ja nauttiiko kyseisistä kursseista. Esimerksi, jos kaikki 19 kurssia ovat kuvista, musiikkia, liikuntaa ja muuta mukavaa ei 19 kurssia ole paljon viimeselle vuodelle. Toisaalta jos kurssit ovat täynä pitkää matikkaa, fysiikkaa ja kieliä voi 19 kurssia olla liikaa, mutta tämä riippuu jokaisesta itsestään. Itse opiskelin viimeisenä vuonna lähes 20 kurssia ja ei se ollut yhtään rasittavaa (ainoastaan syksyn kirjoitusten harjoittelussa ja normaaleissa kotitehtävissä veinasi kaikki toivo kadota)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


552tgf kirjoitti:

Niin kysyisin vain teidän mielipidettä siihen, että onko 19 kurssia paljon viimeiselle vuodelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu