Olen päättänyt, että aloittaisin skede kuvaamisen kun ei tuo laudan päällä pysyminen oikeen onnistu ja muutenkin kameran käyttö on jo paremmin halussa. Elikkä millaista kameraa suosittelisitte? Mielellään sellainen kamera josta pystyisi hidastaa kuvaa siten ettei hidastus näyttäisi huonolaatuiselta ja tietysti toivoisin, että kyseisellä kameralla voisi kuvata teräväpiirtoa. Ja tietysti kameralta vaadittaisiin, että siihen menisi jonkunlainen kalansilmä, koska se on skeittauskuvaamisessa kaikki kaikessa.Hintaluokka olisi kiva siinä alle viidensadan, mutta ei sillä nyt tarkkaan, kun kyllä sillä sitte kuvaa taas pari vuotta.
Kiitos jo etukäteen!
Kamera skeittaukseen?
3
506
Vastaukset
- poika itsekin
Osta Nokia N97, siinä on todella edistyksellinen kamera jolla kuvaat kaikenlaiset skedet ja skodat aivan huippulaadulla jota kelpaa kyllä esitellä kavereille!
Lisäksi saavutat katu-uskottavuutta pitäessäsi tätä iPhonen tappajaa näkyvästi esillä! Pojat tykkää! Kuviahan voi ottaa skeittilaudalla johon lautaan itseensä on integroitu kalansilmäobjektiivi kamera, laudan kärkeen jolloin itse lauta toimii kamerana. Sitten toinen vaihtoehto on käyttää kunnollista laajakuvaista kypäräkameraa kuten V.I.O POV.HD kameraa jota saa ostettua maitolaituri sivuston välityksellä.
Minkä takia suosittelen laajakuvaista taikka kalasilmäobjektilla varustettua kameraa? kun skeitatessa ei itse voi kohdistaa kameraa jotta edes jotain saisi tallentumaan SD-kortille niin lajakuva taikka kalansilmä objektiivi mahdollistaa sivustakin kuvaamisen.- Gopro HD HERO2
Pieni HD action camera antaa tosiaan yllättävän hyvän laadun. Jopa paremman kuin hyvä full HD kamera kallis WIDE-linssi. Kannattaa tutustua esim. Gopron uuteen HD HERO2 malliin:
http://www.digitarvike.fi/product_details.php?p=3607
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3792918SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis801655- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li11978Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264975- 40844