ootteko tyytyväisiä ammattiin

kertokaa mielipiteitä ammatista ja palkkauksesta.
71447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Duuni / ala on hyvä, koska vaihtoehtoja tehtävissä ja työnantajissa on paljon. Huono puoli on alhainen koulutustaso ja palkkaus.

Äänestä

mimmosia työvuoroja teette ja miten vapaa päivät pyörii....esim.myymälä vartijat??

Äänestä
  • paikallisvartijana valvomohommissa teen pääosin 16h työvuoroja noin kymmenen kappaletta kuukaudessa. Eli 20 vuorokautta olen vapaalla per kuukausi.

    Äänestä

  • jesse krisse kirjoitti:

    paikallisvartijana valvomohommissa teen pääosin 16h työvuoroja noin kymmenen kappaletta kuukaudessa. Eli 20 vuorokautta olen vapaalla per kuukausi.

    Duuni on ok, jos osaa hakeutua oikeisiin.
    Peruspalkalla ei tule toimeen, vaan joutuu tekemään todella paljon ylitöitä ja/tai kaiken näköistä "omaa" keikkaa.

    Äänestä

  • jesse krisse kirjoitti:

    paikallisvartijana valvomohommissa teen pääosin 16h työvuoroja noin kymmenen kappaletta kuukaudessa. Eli 20 vuorokautta olen vapaalla per kuukausi.

    9 päivää duunia jaettuna kolmeen vuoroon eli 3 3 3 ja kaks päivää vapaata, eli töitä riittää. Vapaata on vähemmän.

    Äänestä

  • zzz kirjoitti:

    Duuni on ok, jos osaa hakeutua oikeisiin.
    Peruspalkalla ei tule toimeen, vaan joutuu tekemään todella paljon ylitöitä ja/tai kaiken näköistä "omaa" keikkaa.

    Ai ettei "tule toimeen"...peruspalkkani on päälle 1400. Eihän se paljoa ole, mutta kyl sil vaan toimeen tulee nääs!

    Äänestä

Joskus saattaa töissä olla ihan kivaa, mutta sillä palkalla mitä mä saan ei näitä hommia mitä mä teen, ei tee ku hullu. Täytyy ruveta kattomaan jo jotain muuta duunia. Niin ja duunipäivät on sellasia 11-10 tuntisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valmistuva vartija kirjoitti:

kertokaa mielipiteitä ammatista ja palkkauksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu