Seuraavaana Portugali, ja taas Kreikalle lisätukea. Varmaan sitten Espanja, Italia ja taas kierros alusta! Katainen varmaan haluaa, että Suomikin saisi tukea ja joutuisi velkajärjestelyyn! Toivon todella, että Portugalille ei Suomi myönnä tukea. Jos se johtaisi siihen, että Suomi erotettaisiin EU:sta, olisi vain hyvä asia. Ei saisi EU tukea, mutta ei joutuisi maksamaankaan. Varmaan esimerkiksi maataloustuki EU:lta olisi vähemmän kuin mitä EU:lle maksetaan. Ja ajatelkaapa Norjaa, joka ei Eu:hun halunnut. Nyt Norjalla menee hyvin!
Loputonta tukea
4
<50
Vastaukset
- !!
Tätä vauhtia taatusti joutuuki velkajärjestelyihin, Kataisella ja kokoomuksella ei ole minkäänlaista suhteellisuuden tajua !
- Koivunurpi
Siellä on Heinäluoma ja Urpilainen ratkaisijan roolissa.
Sasi kai on sanonut, että sdp.n kanta ratkaisee.
Katainen on hyvä mies, tietää mitä tekee.- .
Kataiselle potkut, liian sinisilmäinen huijattavissa oleva lapsellinen, nyt on SDP:n vuoro tai Timon Soinin vuoro yrittää muodostaa hallitus !
- suurisuu.
. kirjoitti:
Kataiselle potkut, liian sinisilmäinen huijattavissa oleva lapsellinen, nyt on SDP:n vuoro tai Timon Soinin vuoro yrittää muodostaa hallitus !
Soini saa mennä sahureineen puita hakkaamaan, niitä ei missään nimessä saa päästää hallitukseen. Ei vieläkään älyä,että vaalit meni jo, ja on vastuunkannon paikka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",265149Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012341- 1372052
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171740"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1341011Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää57895Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.308857Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa137684