Palasin hiljakkoin Gdanskista. Eka matka Wizzillä. Kaikki sujui kuten suunniteltu. Lennot täysin aikataulussa, uuden tuntuinen kone, siisti, nahkaistuimet. Ensimmäsitä kertaa kohtasin tilanteen, jossa erästä nuorta miestä pyydettiin istumaan varauloskäytävän kohdalle, jotta voi mahdollisessa hätätilanteessa sitten auttaa matkustajia ulos. Palatessa otimme taksin hotellilta, respa kertoi sen maksavan 60 PLN, mutta maksoi 48, vaikka matkalla on niin paljon tietöitä, että jouduimme kiertelemään ja jonossa ajamaan. Eli kannattaa varata runsaasti aikaa kentällepäin mennessä. Portti suljettiin 40 min ennen ilmoitettua lähtöaikaa. Kone oli mennessä puolillaan ja paluumatkalla ihan tupaten täynnä. Hotelli oli Wolne Miasto, asiallinen, siisti ja mukavat respat. Aamiainen n 9 PLN, monipuolinen ja riittävä. Ainoa hiukan toivomisen varaa jättävä asia oli kylmä ja kova tuuli iltaisin.
Vastaukset 5
- juupajuuh
Älä valehtele!.
Itse samassa hotellissa vierraileena voin kertoa että aamiainen ei todellakaan maksa 9PLN vaan 30 PLN eli 8,15 €/henkilö!
Katsoppa esim booking.comista mitä aamiainen maksaa..
http://www.booking.com/hotel/pl/wolnemiastogdansk.html?label=gog235jc;sid=79e895cf4e7dddfd70d49f59aab316bd;checkin=2011-09-05;checkout=2011-09-06;srfid=7102255204401c5f7a3f064b0d7c39c9X6 - humppaaa
Lensin ensimmäisellä lennolla Tampereelta tänä keväänä Wizzairilla Gdanskiin. Lento ei ollut kuin noin 6 tuntia myöhässä, lento saapui kaiken odottelun jälkeen Stavangerista(Norjasta) ja kone oli aivan täynnä jo valmiiks.
Että juu ei kannata tosiaan mennä liian aikasin sinne kentälle ootteleen:D
Hyvää matkaa:) - GDN
Tampereen reitti loppuu valitettavasti jo kesäkuussa. Liian vähän lippuja myyty halvista hinnoista huolimatta. Sääli.
- ketjun alottaja
No tulipa valehdeltua. Aamiainen tosiaankin maksoi noin 9 euroa, ei siis slotia.
- että silleen
Minä Airbalticilla Helsinki-Riika-Gdansk heinäkuussa menopaluu 120 euroa ja
Wizzair Turku-Gdansk yhteensuuntaan samana päivänä 190 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011065Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni61877- 76855
- 71755
- 67701
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40685- 44597
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34587- 42531
- 49529