En saa rauhaa, koska lähennyin tässä taannoin liikaa erään miehen kanssa. Ongelma on se, että mies on varattu. Olimme ennestään tuttuja ja nyt "tilaisuus teki varkaan". Sekä minulla että hänellä tuli syyllisyys heti tapahtuneesta, koska hän on naisystävälleen todella tärkeä. Emme näe kovinkaan usein mutta mietityttää, että meninkö nyt pilaamaan välit lähipiirini. Tavallaan toivon, että meidän välillä tulisi vielä olemaan joskus jotain..
RosaRose
2
53
Vastaukset
- RosaRose
Ei, mies ei sinuun enää rakastuisi, suurta vihaa tulisi kaikkialta päällesi, varsinkin ihastukseltasi, jos alkaisit häntä yrittämään.. Enemmän mielipahaa ja kaiken kukkuraksi häpeää silloin tuntisit kuin nyt.. Tiedän tunteesi liiankin hyvin, mutta tämä on se mies elämässäsi josta sinun on päästävä yli. Anna itsellesi mahdollisuus rakastua aivan uuteen tyyppiin, joka valitsee SINUT, ei edes voi ajatella muita, kun on tavannut sinut - ansaitset sen!
Vaikeinta on päästää vanhoista tunteista eroon, kun sinulle ollaan tehty noin kamalasti.. Pääset vielä raastavista tunteista eroon.
en ole ihan 100% varma, että tämä on juuri seuraava ihastuksesi=
Viimeistään silloin, kun tapaat jonkun (ruutu-kunkkua näytetään, eli vaalea tukka pitäisi hänellä olla...??). Tulee tunne, ettet edes usko jälkeenpäin, että olet voinut joskus rakastua "exäsi" kaltaiseen junttiin, niin hurmaava tämä tapaus on, kun pääset häneen käsiksi! ;)
Joku melko sosiaalinen tapahtuma pitäisi olla silloin, kun hänet tapaat (varmaan baari? tiedät itse missä sosiaalisissa paikoissa käyt, niin saat itse miettiä, mistä se hurmuri löytyy~ ;) - nainen sekaisin
Kiitos..Olen itsekin ajatellut, että parempi on olla yrittämättä mitään koska en siinä menisi välit huonoksi moneen ihmiseen, ja tekisin itsestäni muutenkin pellen.
Eiköhän tämä tunne ajan kanssa laimene, nyt vaan tuntuu todella raastavalta. Ja pitää yrittää olla joutumatta samaan paikkaa tämän miehen ja hänen naisensa kanssa, koska en todellakaan kestä katsella heitä yhdessä sen jälkeen mitä meidän välillä tapahtui. Miehellä on ilmeisesti menossa tällä hetkellä suhteessa vaihe, että on kyllästynyt suhteen rutiininomaisuuten. Kaipa mä sitten jotain hetkellistä iloa toin..
Mutta nyt sitten sitä ruutu-kunkkua odottelemaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3166161Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483636Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1482827"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2252167Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol1011742- 671212
Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua811055Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni145973Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan10948Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui11894