Ei taas ole tapahtunut mitään, edes päivityksiä , vaikka kiertopalkintokin on kierrossa
Virtuaalinen eläintenhoito on yleisnimitys internetissä tapahtuvalle virtuaalieläimiin liittyvälle toiminnalle. Virtuaalieläin on kuvitteellinen eläin, joka elää vain näennäisesti internetissä.
Virtuaalisella eläintenhoidolla ei ole muodollisia sääntöjä eikä kukaan valvo tai johda sitä. Kuka tahansa, joka osaa luoda nettisivun, voi perustaa oman hoitolansa ja tehdä sille mitä haluaa. Eläintenhoidolla ei ole päämäärää: sitä ei voi voittaa eikä hävitä. Yleensä harrastajat keksivät itse omia tavoitteita, yleisin on oman hoitolan kuuluisaksi tekeminen ja monien hoitajien hankkiminen. Pääasiallisesti virtuaalinen eläintenhoito on pelkkää ajanvietettä, josta ei saada rahallista hyötyä. Eläinaiheisia nettipelejä, joihin pelaajien on rekisteröidyttävä, ei lasketa lähes koskaan virtuaaliharrastelijoiden kesken virtuaaliseksi eläintenhoidoksi. Näille peleille on tunnuksenomaista se, että pelaajien on noudatettava tiettyjä sääntöjä ja ne voivat olla myös pelaajille maksullisia.
Harrastaakseen virtuaalista eläintenhoitoa ei välttämättä tarvitse perustaa omaa hoitolaa. Harrastajiksi lasketaan myös hoitoloiden kävijät, yksittäisten virtuaalieläinten omistajat, virtuaaliyhdistysten pitäjät ja virtuaalieläimiin liittyvien foorumien vakituiset kävijät.
(c) Wikipedia ( http//www.wikipedia.fi ) http://fi.wikipedia.org/wiki/Virtuaalikennel lisää tietoa aiheesta.
Voih ja eih
näin on Näreet
15
78
Vastaukset
- en usko
Mä en usko että aikunen mies ja aikunen nainen olis alituiseen yhessä saunomisen ja muun hauskanpidon merkeissä jos niil ei oisi jotain säpinää.
- edelleen hanki elämä
onneksi tää maailma EI perustu sun uskoilles!
- vara-akka
edelleen hanki elämä kirjoitti:
onneksi tää maailma EI perustu sun uskoilles!
moi ummu ummu moi
- 12+16
edelleen hanki elämä kirjoitti:
onneksi tää maailma EI perustu sun uskoilles!
Olet joko herkkäuskoinen tai hyvin nuori.
- voi voi voi
Voi voi, sinä yhä jaksat ikävöidä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h572960Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062741- 332549
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv382451Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501938Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151569- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1771213
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070