Hei! Minulla on 1v. ikäinen englanninbulldoggiuros. Erosin juuri, ja tarvitsisin joskus satunnaista hoitopaikkaa koiralleni. Tarkoitan esim. yksi viikonloppu kahdessa kuukaudessa tai hieman useammin. Minun taloudellinen tilanteeni on aika huono, joten hoidon pitäisi olla ilmaista (tietysti koiran ruuat yms. maksan). Asun Jyväskylässä, mutta voin 50 km säteelle Jyväskylästä tuoda/hakea koiran.
Koira on vilkas ja jääräpäinen, mutta suloinen ja KILTTI. Parhaiten koira tietysti viihtyisi omakotitalossa, jossa voisi olla pihalla vapaana. Mutta toki myös kerrostaloasunto käy (itsekin asun kerrostalossa). Koirani sopisi hoitoon perheeseen (tai ihmiselle), jolla ei ole toisia koiria tai ihan pikkulapsia (mutta kokemusta koirista). Isommat n. 10v- lapset ovat ok.
Koira TYKKÄÄ lapsista ja toisista koirista, ja sen vuoksi on liian innokas kaveri pikkulapsille (saattaa kaataa heidät) ja toiset koirat hermostuvat sen innokkuuteen, kerran yksi koira purikin koiraani.
Hoitopaikka Bulldogille!
5
203
Vastaukset
- sama:)
Nostan. Eikö Keski-Suomessa ole ketään, joka haluaisi silloin tällöin Bulldogin seurakseen?
- bpkg
Koiran TYKKÄÄMINEN lapsia kohtaan ei ainakaan minun koirani kohdalla tarkoita lasten seurassa riehumista, vaan lasten seurassa varomista, kärsivällisyyttä ja huolehtivaisuutta. Koirani tosin on rodultaan belgianpaimenkoira groenendael. Siitä olen myös varma, että minun koirani energisyyttä sinun koirasi ei voita, vaan koirani leikkii vaikka koko vuorokauden tauoitta. Valitettavasti en kumminkaan voi nyt ottaa koiraasi hoitoon.
- ??????
On se ihmi kun tarvii asian vierestä vastata :DD
moi
huomattii sun teksti ja voitas olla kiinnostuneita?
asumme jämsässä rivitalossa. ja meillä on vuoden ikäinen ranskanbulldog narttu.. siiri on kyllä kova leikkimään toisten kanssa..¨meiilä ei ole lapsia.
onko koirasi leikattu?
ota yhteyttä jos kiinnostaa,, joko tähän. yksäriä
tai [email protected]- huldaa
joko bullallasi on hoitopaikka?
t.hulda84
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1566509Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2064135PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4862857- 322794
- 2012385
- 1862119
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1481517- 581364
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371324Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?931108