Ylimieliset futaajat

BuuPask4t, niitä oot

Suomalaiset futaajat ovat turhaan ylimielisiä. Oikeastaan olisi parempi, etteivät he ollenkaan olisi julkisuudessa. Onhan suomalaisen jalkapallon taso niin käsittämättömän onnettoman surkea. On hämmentävää, miten nämä futaajat kehtaavat silti näyttää ylimielistä ilmettään jopa julkisuudessa! Mitään näyttöä ei ole alkeellisimmistakaan taidoista, ja silti puhutaan kuin asiantuntijat konsanaan. Saati sitten älyllisistä lahjoista. Toivottavasti ymmärtävät jatkossa olla nolaamatta itseään ja pysytellä vaan neljän seinän sisällä.

Jalkapalloa on tuettu jo vuosikymmenten ajan Suomessa ylisuurella rahalla. Sponsorit pois jalkapallolta, olen sitä mieltä. Mitäs siitä maksamaankaan, jos ei kerran osata pelata.

Jalkapallomaajoukkueella ei ole enää valinnanvaraa, joko kohta vuosikymmenten ajan kentillä pyörinyt menneen maailman airuiden joukkio siirretään sivuun ammattitaidottoman valmennuksen kanssa ja sisään otetaan ensinnä Pasi RAutiainen valmennushommiin... Tai sitten käydään jatkossakin vaan nolaamassa itsensän ja myös tämä maa, vaikkapa jossain Liechtensteinissa.

4

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maanoja=PELLE

      Samaa mieltä, viimeisin esimerkki näistä tyypeistä joilla kusi noussut päähän ilman mitään syytäkään, on Tomi "KUNINGAS" Maanoja (Honka)
      Täys pelle jätkä, avausmatsin 0-0 tuloksen pitäisi lähinnä aiheuttaa huolestumista oman joukkueen tehottomuudesta niin tämä pelle hehkuttaa olevansa kuningas jolle ei tehty maalia. Seuraavassa meni sitten 4 selän taakse, mutta sehän olikin hänen mielestään vaan tuomarin vika kun kuningas muuttui narriksi. Joku toinenkin jo kirjoitti asiasta, että kyllä se kunkku (lue runkku) on varmasti silmätikkuna jatkossakin.

    • reilo

      entäs tämä Burat Sedik vai mikä tämä Hjkn sepri oli,joutu vaihtoon ja protestoi kun kentälle otettiin LITTI .Eikö pelle ymmärtänyt kenelle teki tilaa...ja tietysti Litti ratkaisi pelin syötöllään.

    • acmuovi

      Hyvä vain että urheilusta löytyy persoonallisuuksia, oli ne sitten kuinka kusipäisiä tahansa. Pelaajat ne on kuitenkin loppupeleissä ne jotka herättävät kunnioitusta tai inhoa jotain seuraa kohti. Huomattavasti mielenkiintoisempi lähteä katsomaan ottelua jotain Honkaa tai HJK:ta vastaan kuin esim. hajutonta ja väritöntä VPS:aa vastaan. Sadikit, Maanojat, Furuholmit ja kumppanit ovat erittäin tervetulleita piristysruiskeita Veikkausliigaan.

    • kutti on linkku

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      239
      4190
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      114
      2649
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2402
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1446
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1446
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      956
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe