Q3

hinnat

Pistäkääs Suomen Q3 hinnat tänne kun ne tulevat tietoon.

16

486

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • QQQ333

      Eikö kenelläkään ole sisäpiiritietoa?

      • ...

        Eiköhän ne kohta julkaista.


    • Missä Suomen hinnat viipyy?

    • hinta

      noku niitä ei oo julkastu

    • Tiguan+Q3 lisä

      Katso VW Tiguan hintoja ja lisää niihin joku 3-5000e niin ollaan aika lähellä.
      Q5 perustuu pitkälle Tiguan tekniikkaan ja on saman kokoinen.

      Konsernin hinnoittelun mukaisesti Audi on aina VW hinnaampi.

      • ,,,,

        Tarkoitat varmaan Q3:sta etkä Q5:sta? Itse asiassa Q3 ei kovinkaan paljon pohjaudu Tiguaniin, sillä niissä ei edes ole samaa pohjalevyä. Tuleva A3 puolestaan pohjautuu Q3:seen.


      • q3
        ,,,, kirjoitti:

        Tarkoitat varmaan Q3:sta etkä Q5:sta? Itse asiassa Q3 ei kovinkaan paljon pohjaudu Tiguaniin, sillä niissä ei edes ole samaa pohjalevyä. Tuleva A3 puolestaan pohjautuu Q3:seen.

        q3 ja tiguainissa on sama pöyjälevy


    • sama pohjalevy

      Audin Q3-mallisarjassa käytetään samaa pohjalevyä kuin VW Tiguanissa. Auton moottori ja vaihteisto sijaitsevat poikittain

    • q3

      niinpä

    • preemiumia

      No niin vihdoin ja viimein hinnat on julkaistu. Maahantuojan ja tehtaan väliset neuvottelut venyivät yli kuukaudella "hintaväännön" vuoksi ja tässä on lopputulos. Hoh hoh. Maahantuojan edustaja voisi etsiä uusia hommia vaikka kasvimaan harakanpelättimenä. Isompi diesel on lähes Q5:sen hintaluokassa.

    • arthuking

      Toivottavasti tulee muitakin moottoreita saataville.Esim 1.8tsi sopis hyvin..Miksei 1.4tsi ja 1.6tdi vähän piristettyinä.En kuitenkaan usko että ne pienimmät koneet tulee,ettei mennä liikaa skodan ja vw tontille.

      • Q3

        Pistin Q3:n tilaukseen, pitäisi tulla tämän vuoden puoella, mutta saas nähdä.


    • laadie

      Minkä version tilasit?Pääsikö sitä jo kokeilemaan?

    • Q3

      Budjetti riitti vain etuvetomalliin muutamalla varusteella. Etuvetomallin valmistus alkaa tehtaallakin vasta lokakuussa, joten enpä ole kokeillut.
      Suomessa ei ole muitakaan malleja, yksi esittelykappale tosin matkusti Suomen läpi Ruotsiin trailerin kyydissä mutta en päässyt sitäkään näkemään. Suomen ensiesittelyviikonloppu on lokakuun puolivälissä. Q3 vain natsasi niin kohdalleen, että tulipahan ensi kertaa ostettua auto näkemättä(!) ja ajamatta vaikka autoja on ehtinyt tulla ja mennä vuosien mittaan. Ulko5maisia ajokokemuksia ja testejä toki löytyy netistä. X1 oli aiemmin harkinnassa, mutta mm. takaveto, sisäpuolen köyhänoloisuus ja vaatimaton korkeus (enemmänkin farmari) käänsivät valinnan Q3:n hyväksi. Ja onhan uutuusmallissa kieltämättä aina tietty viehätyksensä.

    • q3?

      Olen ostamassa uutta autoa ja mietin tota q kolmosta mutta hyi että se on kyllä ruma... bmw x1 kyllä vaikuttaa hyvältä, käyn koeajamassa sen huomenna

      • Kokenut autoilija

        No X1 se vasta ruma on, ehkä rumin katumaasturi mitä markkinoilla on. Tai no, X6 on melkeinpä vielä rumempi. Q3 on sentään tyylikäs ja oikeasti hyvä auto, toisin kuin X1. Niin ja olen kyllä molemmilla ajanut. Q3 on silti omaan käyttöön liian pieni, joten siksi en sitä ostanut. Valintani oli loppujen lopuksi A4 Avant Quattro.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      84
      2727
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      58
      2634
    3. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      70
      2594
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      95
      2551
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      89
      2075
    6. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      50
      2012
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      141
      1866
    8. Joskus tulee niin

      Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk
      Ikävä
      52
      1539
    9. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      16
      1476
    10. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      35
      1467
    Aihe