KRP käräjillä

tsäpädäbä

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Yrittäjäpari ja valtio kinaavat 45 miljoonan euron korvauksista/1135266078785?ref=tf_iHSuutisboksi_p1

"""""Yrittäjäpari ja valtio kinaavat 4,5 miljoonan euron korvauksista
12.5.2011 0:11 | Kommentit
A A STT

Helsingin käräjäoikeudessa puidaan torstaina lappeenrantalaisen yrittäjäpariskunnan miljoonavaateita valtiolle. Lisitsynien pariskunta vaatii lähes 4,5 miljoonaa hyvityksenä turhasta esitutkinnasta.

Larisa Lisitsyniä ja hänen puolisoaan epäiltiin aikoinaan talousrikoksista, mutta Lappeenrannan käräjäoikeus hylkäsi syytteet. Lisitsynien mukaan tiedottamisesta seurannut julkisuus ja poliisin yhteydenotot heidän liikekumppaneihinsa johtivat liiketoiminnan loppumiseen.

Valtio kiistää vaatimukset perusteiltaan ja määriltään. Valtiota oikeudessa edustavan keskusrikospoliisin mielestä rikosepäilyille oli konkreettiset perusteet."""""

Katoppas, keitä siellä piinataan epäiltyjen penkillä.

Tuotakin juttua purkitettiin yli viisi vuotta ja taas joutuvat veronmaksajat maksumiehiksi.

Hyvähän se on harjoitella tuota vastaajan asemaa, kokemukselle löytyy käyttöä vielä monta kertaa.

9

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LapuanSponzori

      Iliman muutahan tämä todistaa WCn toiminnan laillisuuden, olihan se Wincapita tasapuolinen ja kotiutukset toimi...........

    • kyttähomo

      minkähän kokoiset korvaukset krp joutunee maksaan meille WinCapitalaisille

      • ö-mappiin touhut

        mistähän pitäisi korvata


      • oli velhoa toimintaa

        niin niin tietysti toisilta kynityistä


    • KKKÄÄÄÄÄÄÄÄKÄ

      mistähän pitäisi korvata

      niin niin tietysti toisilta kynityistä




      TÄSSÄ TYYPILESET SUOLIRUKKUKATEELLISET PASKAT,ONKO PELEKO PERSEES JOS NAAPURI SIJOITTAJASI SATTUSI SAAMAAN ,KORVAUKSIA? KÄ KÄ KÄKÄ KÄKÄKÄKÄ KÄKÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ

      • käki kuukuupi jo

        eit kait nämä kääntäjät omikseen näitä maneja tunne


      • lupailikos se tuulta

        nämä harvat pelurit ovat yleisessä tietoisuudessa, jostain syystä ja pelihän on pelattu jo ajat sitten, jotta vähän tässä jälkimainigeille vituillaan ja valtio rassaa aivan tarpeeksi, koettakaas kestää, kyllä se siitä taasen vääntämällä matkaan lähtee elämä, ei kannattaisi olla liian viisas.


    • 8+6

      Peli on pellehermmanni sitte pelattu ku häkkiheilahtaa,ja nyt se on kuule kaukana se häkin heilahdus.Vai onko jo tuomiot tullut jo? muta kuin turpakärjillä:-he hehee he .......vivutaax? naapurin heikkiä?

      • hyvä kun mahtaillaan

        mistä tässä voisi vipua keksiä, paremminkin siipiräpaskää asianomaiset yrittää räpiköidä, touhuhan on kaukana vivusta, toisaalta moni ottaa kumgin osaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      110
      2719
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      16
      1718
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      267
      1606
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      10
      1557
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1062
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe