Niinhän siinä kävi, että vuodelepokomento tuli ennen kuin juuri mitään vauvantarvikkeita ehdin hankkia :( Kyseinen komento ehtii vielä kumoutuakin, jos tilanne kääntyy parempaan suuntaan, mutta toisaalta vauveli saattaa ilmaantua seuraksemme myös odotettua aiemmin, eikä meillä ole vielä juuri mitään valmiina.
Minulla on nyt siis loistavasti aikaa plarata nettikauppojen tarjontaa, mutta lastentarvikkeita myyvien nettikauppojen määrä tuntuu loputtomalta. Jos joku asiaan paremmin perehtynyt on jo löytänyt kohtuuhintaisen, luotettavan ja kattavalla tuotevalikoimalla varustetun nettikaupan, otan vinkkejä vastaan. Ostoslistalla on kaikki lastenvaunuista sinkkivoiteeseen, ja jos nyt suuren osan rojusta saisi yhdestä paikasta (esim. harsoliinat, petivaatteita, liivinsuojia) niin hyvä.
Suosittele nettikauppaa!
29
1912
Vastaukset
- muutamia
itse olen surffaillut seuraavissa nettikaupoissa:
-vaunuaitta www.vaunuaitta.fi
-ellos (ihan kohtuuhintaisia söpöjä vauvan vaatteita)
- Jutta www.jutta.fi (mm. kestovaippoja)
aika paljon löytyy kaikenlaista kun googleen laittaa hakusanaksi esim. vauvan vuodevaatteet ym. - Kauppojen kiertelijä
Itse taas etsin kauppaa (ei nettikauppaa) josta saisi suurimman osan vauvan tarvikkeista ostettua samalla kerralla (esim. vaunut, sängyn, patjat, peitot, tyynyt, vuodevaatteet, harsoliinat, kylpytuotteet, ehkä vaatteitakin ym. ym.) Olen netin kautta yrittänyt etsiä tietoa liikkeistä mutta kaikki näyttävät olevan keskittyneet vaan yhteen tuotteeseen, tai sitten valikoima on tosi pieni. Jostain pääkaupunkiseudulta toivoisin kaupan löytyvän.
Löytyykö Suomesta vauvan/lastentarvike tavarataloa tmv.??? Luulisi sellaiselle olevan kysyntää!- **********
Kyllä tällaisia liikkeitä löytyy Suomesta. Tosin lastentarvikeet ja lastenvaatteet ovat sellaisia ryhmiä, joita on aika vaikea yhdistää. Pääkaupunkiseudulla tarvikkeiden tavarataloja ovat ainakin Pikku Hurmuri Keravalla, AT-Lastenturva Varistossa ja juuri avasi Baby Style Espoossa. Niillä on kaikilla iso valikoima merkkejä ja tuotteita. Olet tainnut eksyä pääosin maahantuojien kotisivuille, jos vain yksi tuote on ollut tarjolla.
- vauvailija
Ylöjärvellä on tosi kiva lastenvaatekauppa, Trendy Kids, joka on juuri avannut myös nettikaupan :) Muita tarvikkeita siellä ei taida olla, mutta vauvoille olen kyllä löytänyt sieltä vaikka mitä ihanaa! tässä osoite www.trendykids.fi
- kauppa-apua
Olisiko lähipiirissä "luottopakkia" eli äiti-ystävää, joka voisi lähteä isän kanssa ostamaan ne päivittäistavarakaupasta saatavat ostokset; vaipat yms? Jos vain pyydät, apua kyllä varmasti saat eikä tarvitse maksaa postimaksuja kaikesta sellaisesta.
Otitko äitiyspakkausta? Siinä on alkuunsa riittävä määrä harsoliinoja ja petivaatetta, joilla hienosti pääsee alkuun. Ja jos et ottanut, nekin löytyy marketista yhtä lailla.
Älä huoli, kirjoita listaa siitä, mitä oikeasti tarvitaan hetimiten ja laita mies asialle!- Ap.
Kiitos kannustuksesta ja vinkeistä :)
- syjk57yj
babystyle myy myös vekkokaupassa. mutta myös huuto.net on näppärä.
marketeistakin saa ihan tarpeelliset, sinkkivoiteet yms. vaipat tutit tuttipullot yms.
loppujen lopuksi vähemmän on enemmän tässä tapauksessa. Ja isä sit vaan ostoksille. hyvää loppuodotusta ja synnytystä teille :) - erkkukorppu
www.huvikumpu.fi
Nopea toimitus, ystävällinen palvelu ja mikä parasta LAADUKKAAT tuotteet.
Jaksuja vuodelepoon ja shoppailu-intoa :) - osteleva iskä
Olen ostanut www.pikkukoala.fi verkkokaupasta. Osa Aventin tuotteista oli ainakin erittäin edullisia muihin kauppoihin nähden.
yhden ostokerran perusteella ei ainakaan tullut vielä mitään negatiivistä vastaan kyseisestä kaupasta. - kaksi hyvää
Babystyle ja Ozbaby on täällä hyväksi havaittu! Ja niiltä löytyy lähes kaikkea.
- kolmas hyvä
Ai niin ja A-T Lastenturva on myös mukava kauppa, iso valikoima kaikenlaista ja hyvä palvelu. Siellä olen asioinut vain myymälässä, mutta näyttää siis verkkokauppanakin toimivan.
- Janskuli123412
Suht.edullisia arkivaatteita olen ostanut tuolta http://www.tenavalinna.fi/
- Anonyymi
Ffacebókin market place
- sulotas
Mä ostin vinon pinon pestäviä liivinsuojia, imetysliivit, pari aluslakanaa ja ihanan bambupeiton vauvaliikkeestä www.pompoli.net Tuntuu, että itselle on helpompi nettiostailla kuin vauvalle, en tiedä miksi.
- lilliputti13
Suuri valikoima erilaisia vauvan ja lastenvaatteita löytyy www.jeriika.fi. Meidän lilliputille olen ostanut tuolta useaan otteeseen vaatteita sekä kummilapsille lahjoja. Palvelu on mukavaa ja nopeaa ja lahjat on postitettu suoraan kummilapsille, kun nyt ei ole voinut lähteä käymään missään vauvan kanssa. Tätä suosittelen kans "Olen ostanut www.pikkukoala.fi verkkokaupasta." Tuolla on myös mukava ja nopea palvelu.
- taaperon kanssa
Tuossa on aika uusi ja edullinen kauppa. Olen pitänyt tosi paljon, vauvaikaisille on helposti puettavia ja nättejä vaatteita.
www.pikkudino.fi - pikkuiidda
Itse tilasin Hartan merkkiset vaunut vauvamaailmasta ja olen ollut niihin todella tyytyväinen. (oli varasto väri minkä tilasin ja ne tulivat rahtivapaasti kahdessa päivässä)
www.vauvamaailma.fi- Hartanfani
Löysin Hartanit myös megamuksun nettisivuilta ja vaikutti olevan samat hinnat toimituksissa.
www.megamuksu.fi
- Teero
Www.megamuksu.fi joku uusi mistä tilasin rattaan lämpöpussin kun oli 29e tarjouksessa. Nopea toimitus laskun makdun jälkeen,laskum sain spostiin. Näytti olevan myymäläkin vantaan petikossa.
- dipsu1
http://www.ainola.eu/
Täältä saa suomalaisia lasten vaatteita. Aivan ihanan näkösiä, pirteitä vaatteita! Kohtuu hintasiakin :) - megakakku
Megamuksu oli ja meni, nyt konkassa ja sinne meni takuuasiat.
- Lastentarvike mama
lastentarvikemama.fi aukea kohta ;)
käytännöllisiä ja laadukkaita lastentarvikkeita, vaunuja ja rattaita, turvaistuimia... :)
tervetuloa! - Mona & Joona
Täältä löytyy nukkeja ja motorisia taitoja kehittäviä liikuntaleluja.
http://www.mona-joona.fi/ - aikkolastenvaatteet
www.aikkolastenvaatteet.fi
- Lastenkauppa
Lasten tavaroiden poistomyynti!
mm. muumi, hello kitty ja hakkarainen tuotemerkit.
http://www.arctickids.fi
- Jassuk
Jos etsit alennuksia lastenvaatteisiin niin kannattaa tsekata http://www.lastenvaate.fi joka listaa kaikki lastenvaatekaupat ja niiden alennukset netissä! Tein itse muutamia hyviä löytöjä..
- määäää
Parhaan lelun olen löytänyt kuusivuotiaalle pojalleni Verkkokauppa Peukuostoksesta. Poika oli riemuissaan Vario Massive hirsirakennussarjasta! Todellinen laatulelu, joka kestää!
- Anonyymi
Hei, voin suositella sivustoa, jossa teen usein itse ostoksia. Täältä https://promo-codes.fi/alennuskoodit/tempur löydät mahtavia tarjouksia ja alennuksia useista tuotteista, tämä on hyvä tilaisuus säästää budjettiasi
- Anonyymi
Täältä oon löytänyt lapsille kaikkea kivaa: https://kotikauppa.com/collections/sisalelut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217286Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden5045439Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513355Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162651Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t502358Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681298Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431292En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771262Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111179- 1111153