Active ongelma dc++:ssa

mikä on kun active ei toimi kun otin päivityksen zonealarmiin..oon koittanut eri portteja ja mikään ei näytä toimivan..
2355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaihda se passiveksi.Oot muutanu jotain palomuuri jekkuja

Äänestä

Zonessa kohtaan program kontrol sallit dc toimia serverinä, niin eiköhän se ala toimia. Sitähän se aktive meinaa.
Aktive on parempi tila sekä sinun että muiden käyttäjien kannalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kupila kirjoitti:

mikä on kun active ei toimi kun otin päivityksen zonealarmiin..oon koittanut eri portteja ja mikään ei näytä toimivan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu