Lintuvaara

Aika karsea neliöhinta talolle, jonka pinta-ala autotallin kanssa 128 ja hinta .. HUH HUH ! Tuonkin joku onneton osti
http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/5251973
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen aivan samaa mieltä!

Itse kohteessa ei tosin näytä olevan mitään vikaa, ja hintakin saattaa olla kohdallaan.

Mutta, koko ilmoitus on AVI:n sääntöjen vastainen! Kohde on joko myynnissä, tai ei ole (todella helppoa!). Kaikenlainen varattu, kauppaa valmistellaan, ostotarjous hyväksytty jne.. On selkeästi kielettyä mainontaa, joten laita aina AVI:iin ilmotus kun löydät tällaisen! Ja kannattaa kertoa kaikille kavereille vallitsevasta lainsäädännöstä piittamattomasta välitysliikkeestä!

Äänestä

Aivan ja tuo sama talo oli myynnissä vuosi sitten hintaan 340t ....Jopas on hinta noussut pienellä pintaremontilla...talossa kuitenkin joku alapohjaongelma tms ...

Äänestä
  • No ei tuossa aivan pieni pintaremontti ole ollut, ilmoitukseen mukaan kaikki on pistetty uusiksi, kyllähän se maksaa, usein jopa uuden talon verran. Mutta silti talo on vanha rungoltaan ja eristeiltään. Tontti sen sijaan on arvokas.

    Se että yli 50 vuotta vanhoista täysremontin tarpeessa olevista taloista maksetaan vielä lisää tontin hinnan päälle on joskus käsittämätöntä. Usein halvemmaksi tulisi rakentaa uusi kuin purkaa vanha rungolle ja piikata pohja auki viemäreiden vaihtoa varten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HuiHui478000 kirjoitti:

Aika karsea neliöhinta talolle, jonka pinta-ala autotallin kanssa 128 ja hinta .. HUH HUH ! Tuonkin joku onneton osti
http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/5251973

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu