Hei.
Olin töissä Best Promotions Oy:llä 3kk, ja sitten työ riitti minulle. Työskentelin puhelinmyynti projektissa. Luvattiin isoja palkkoja (2000€/kk>), mutta ei tullut edes minimi takuu palkkaa (1644€/kk).
Aina oli jotakin omituisia vähennyksiä palkoista.
Työpaikalla annettiin risti-riitaisia tietoja myyntiin liittyen, sekä ns. valehdeltiin asioissa, jotka ovat työn kannalta hyvin oleellisia.
Lisäksi, kun työn lopettaa, niin lopputiliä saa odotella aika pitkän ajan.
Tässä kohdassa mainittakoon; Lopputili on maksettava samana päivänä, kun työsuhde päättyy, mutta viimeistään 2vk kuluessa työsuhteen päättyessä. Mikäli palkan maksussa kestää pidempään kuin 2vk, on työntekijä oikeuttettu saamaan odotusajalta korkeintaan kuuden arkipäivän palkan.
Minä en siis suosittele ketään menemään ko. firmaan töihin.
Mutta jos joku oikein kovasti haluaa, käy sivulla www.parempityopaikka.fi tai www.bestpromotions.fi
Varoitus: Best Promotions Oy
4
491
Vastaukset
- myös entinen
Yritys on perustettu 2010, ja on bulvaani.
Ja näitähän riittää suomessa yllinkyllin :)) - Pettynyt työntekijä
Työnjohdolla/Omistajalla ei ollut mitään halua olla minun kanssani yhteydessä TES:in mukaisissa säädöksissä. Kävin liitossa keskustelemassa, ja tein parhaani työntekijöiden palkkojen epämääräisistä ns. vähennyksistä/Lupaamista myyntipalkkioista.
Kaikki olivat vain lupausta, mutta mikään ei muuttunut.
Ei kukaan pyhällä hengellä sentään töitä tee. - waldemuona
vitun kusettajat! se finninaama vetää nuortenrahat
- Pääluottamusmies
Mikäli ko. työpaikkaan haluat mennä, suosittelen Sinua lämpimästi liittymään liittoon. B2B puolen ammattiliitto on PRO ( www.proliitto.fi )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2665331- 634484
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204301- 513710
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363677Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest463664Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv432859- 262767
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202626SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo702454