BKK fin pummit

fooled tourist

Voi saatana mihin suomalaiseen juippiin tormattin baarissa BKK ;ssa. On kuulemme asunut siella pitempaan ja halusi kertoa kaikenlaista, samalla jupotteli meidan juomia kysymatta lupaa. Ekaks ajattelin etta lasku maksetaan kimppaan, meita oli kolme se pummi. Tilattiin syotavaa ja juotavaa, jossain vaiheessa sen pyorea (vahan laski) thaikku muija tuli kans dokaamaan.
Sitten kun lasku tilattiin, se haippasi veskiin ja ei tullut koskaan takaisin.
Seuraavan kerra kun tormaan siihen, vedan saatana turpaan idioottia .

29

1570

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Irvinkin lauloi joi

      Missä baarissa ja minkä niminen ?

    • bkk.man

      onhan tapana,ja kohteliastakin että turisti maksaa baarilaskun.
      saittehan kuitenkin juttuseuraa ja mahdollisesti jotain hyviä vinkkejä pitempään siellä asuvalta. ei ne kaljat nyt niin hirveesti siellä maksa. muuten aika niukalla lomabudjetilla ootte olleet liikkeellä,jos hermot menee tollasesta.

    • turpaan idioottia

      Provon henki haiskahtaa Sika Amalialta, joka ei ole Thaimaassa eläessään edes käynyt, mutta rasistisesti vihaa kaikkia kaakkoisaasian maita Pohjois-Koreaa lukuunottamatta.

    • masennus on ok

      Tuttua tekstiä:

      Nämä jotka klupilla aina näihin kysymyksiin takertuu niin voisivat varmaan laatia ja ostaa omat juomat ja ne kysymykset tästä lähin, niin ei tarvitse ainakaan valittaa jos joku jättää osuutensa maksamatta ??

      Läskimuijan poikafrendi asuen slummisssa, mottona 100 euroa / kk on liikaa, mieluummin 3 bht / päivä.

    • jhoju1983

      Älkää valittako, jos ei ole hilloa olla halvassa kapakassa olkaa poissa.
      Jokainen taaplaa tyylillänsä ja muistakaa lääkkeet maksaa !!!

    • free drink anyway

      Voisit tumputtaa välillä, hei ...

      Paska tulee junteilta jotka eivät ole ikinä käyneet Thaimaassa.

      Todellisia sisäsiittoisia juntteja jotka eivät tiedä muusta maailmasta mitään ja kaikki uusi ja vieras on pahasta.

      Vielä kateellisia muiden matkustelulle.

      Terveisiä,

      Pullero Kuopiosta

    • Pullero Oulusta

      Thaimaassa käy juntit.

      • kunnon mies

        No niin käykin.


    • bookkeeper

      Eikö pummi ole saanut kerättyä rahaa tarpeeksi, että pääsis äidin helmoihin suomeen.
      On vaan mukava jos laskut venttaa voudilla suomessa, eläke ei kasva ja köyhtyminen senkun edistyy !!

    • helppo syötti

      Oliko vyölaukkusi liian näkyvillä??

    • taidat olla kade

      bookkeeper..nähdään sit thaimaassa kun sääkin oot vapaa ja saat sen koko ikäs oottamas eläkkees. mut ota vaipat mukaan sieltä vanhusten talolta jos vaikka menee bisset housuun, sähän oot jo ainaski 70v. jo silloin. mä tarjoon

      • bookkeeper 2

        Tarjoatko pullero thailikan rahoilla, sinullahan ei ole tuloja. Joudutte asumaan 100 euron vuokraluukussa thaikkujen seassa, naapurihäiriköt ym.
        kuka sun viisumit maksaa, vai etkö enää hae ? entäs paniikkilääkkeet, leot, safkat ?
        Vakuutustahan sulla ei ole.
        Aloita vaikka keräys, jotta pääset pois sieltä, ei tuo ole elämää !!!! 55555


    • joonaskasikol

      oliko se pummi jonni,joka 83 sanoo syntyneensä, mutta epäilen iäksi 83vee...ainakin kuvien mukaan...erikoistunut suomalaisten lirittämiseen,koska itellään ei ole tuloja ku sossusta...asuu räkälässä bangkokissa...sellainen alemman luokan kerrostalo luusereiden asuinalueella.

    • Notätätätätäi

      Joka vitun juntti haluaa muuttaa thaimaahan ja pistää bisneksen pystyyn. Ei mitään uutta. Luuserit vaan luulee päässeensä suomen talvea ja veroja pakoon.

      Sitten kun vähän aikaa kattoo paikallista todellisuutta: Viranomaiset ei anna lupia liiketoimintaan ja maata et saa omistaa. Jos ne antaa luvan, se maksaa rahaa tyyliin "how much you have?". Eikä sekään riitä, poliisi ottaa osansa, ehkä myös kiinalaiset (thaimaatahan johtaa kuningas, heh!).

      Ei ihme että siellä, varsinkin bkk:ssa törmää tyyppeihin jotka on polttaneet Suomessa sillat takanaan ja lähteneet tekemään isoa bisnestä thaimaahan (luullen olevansa ensimmäisiä alalla).

      Kun tarjoat tollaselle kaljan niin se vie koko lompakon.

    • olli1983

      Onko tietoo bangkokissa halvimmasta apteekista, josta saisi asiallisia paniikkihairio- ja masennuslaakkeita.
      thnx 4 u, man

    • bkk-pum pui

      Lahtekaa meripaivalle jussina, pattiksella.
      Siella olen pulleron kanssa, mita enemman jengia sita enemman ilmaista juomaa ja ruokaa. 5555555

      TOOPET

    • Rhiino

      ulosottomies maksaa huorat, masennuslääkkeet ja viinat meripäivillä?

    • jussi_2011

      Nythän se pummi ja muijansa voisi mennä jussina Otto baariin bankkarissa, siellä on ilmaista boolia ja safkaa.
      Tai olisiko jo päättänyt mennä

    • kyttääjä_horo

      Tappiin oli pummi ja muijansa vetänyt ilmaista safkaa ja viinaa, muisti meni ja lääkkeet unohtu, siltä meno näytti.
      Saas nähdä käykö paikassa omilla rahoilla ? ziisus tota menoa !!! 5 5

    • saas nähdä käykö ?

      voi herran jestas ! hirveetä meininkiä.

    • Pummit töihin

      Pummilla rahat loppu vai pankkitunnukset lukossa?

    • Vatkaaja25
    • Forum Thailand
    • Hellureimasi

      Onko se toi jannu joka on videolla ?

      • johnny83.

        on se se. kuulemma entinen mr. finland.


    • bkk junttisuomi

      no mites nyt bkk-suomi juntit?

    • kertoo STT

      Thaimaassa aamu alkoi verisesti. Uutistoimisto Reutersin mukaan vapaaehtoinen ensiapuhoitaja ammuttiin aamulla kuoliaaksi, kun tämä oli menossa hoitamaan haavoittunutta mielenosoittajaa. Asiasta kertoi Reutersille ensiapuhoitajan kollega. Toistaiseksi on epäselvää, kuka luodin ampui. Uutistoimisto AFP puolestaan kertoo, että kolmea ihmistä olisi ammuttu hallituksen joukkojen ja mielenosoittajien välisissä yhteenotoissa. Haavoittuneiden kerrotaan saaneen vakavia vammoja.

      Bangkok on muistuttanut sotatannerta jo kolme päivää. Armeija on sulkenut tiet, joten ruoka- ja vesivarastot alkavat olla lopussa niin mielenosoittajilla kuin siviileilläkin.

      • Toopelle

        Vuonna 2010.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      453
      6514
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      177
      3864
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      108
      2516
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1989
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      129
      1390
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1295
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1134
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1049
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe