Moi,
Sinä taidat olla vähän katkera meille ubuntuselausjärjestelmän käyttäjille. Meillä on kätevä valikko, josta saa monenlaisia lisäosia päälle yhtäaikaa. Kalenterikin tässä selaimessa on. Kun pääsen koodaamaan, niin sitten tähän tehdään vielä monta muuta lisäosaa.
musiikkilevyaseman kaksipuoleisuus on vielä tuossa työn alla, mutta kun sen saa niin sitten myös ääni kuuluu toisestakin.
Tuohon etusivulle tulee aina jos jotain tekee, niin ehdotuksia mitä milloinkin haluaa tehdä ja siitä voi valita. Tämä järjestelmä osaa hyvin ennustaa, mitä koneella haluaa tehdä.
Sitten myös on tämä linux osio tässä suomi24 ohjelmassa, josta saa helposti apua moneen asiaan jos tarvitsee. Tämä järjestelmä myös tietää kaiken uusista uutisista ja myös suomesta, vaikka tämä ei olekaan suomalainen selain.
Tässä on myös pelejä, kuten pasianssi ja laatikoiden pudotus.
Oikeastaan kaikkea mitä käyttäjä ikinä tarvitsee. Jopa peili on koodattu tähän.
Minäkin koodaan tähän lisäosia kun opin koodauksen.
Kannattaa sinunkin tutustua tähän mainioon selausohjelmaan ja tulet huomaamaan että ei nämä pelkkiä mainospuheita ole. Värejäkin tästä voi muutella mieleisekseen ja sen salasanan voi valita.
Tässä selaimessa on myös langaton hiiri ja näppäimistö joita ei kaikissa järjestelmissä välttämättä ole. Sitten tähän selaimeen on myös laitettu iso ruutu jota on helppo katsella ja siihen saa paljon ruutuja kerralla.
Monessa valinnassa se on helpottava juttu kuule!
Sitten tässä on vielä vaikka mitä muutakin, mutta en nyt ala kaikkea luettelemaan vaan joudut itse kokeilemaan ja huomaamaan kuinka erinomaisia nuo ovat nuo kaikki asiat.
Juuri opin käyttämään kopiointi ohjelmaa selauksessa ja nyt ei tarvitse enää uudestaan kirjoittaa jos haluaa sanoa saman asian uudestaan.
Tätä ei tarvinnutkaan alkaa itse koodaamaan tähän. Hienoa!
tee-se-itse-mies-
3
100
Vastaukset
- tee-se-itse-mies-
Jos nyt kuitenkin aloittaisit vaikka niistä tulostimien ajureista, rupea niitä koodaamaan, niin minäkin saan tulostimeni toimimaan ubuntussa.
Sitten vielä pidgin-pikaviestinohjelma ei suostu noteeraamaan yahoon sähköpostia - ubuntussa, winukassa kyllä.
Yritä koodata skypen ikkuna sellaiseksi, että pystyy testaamaan äänen sekä kameran toiminnot.
Koodaa siihen joku w-elokuvatyökalua vastaava ohjelma, että pystyy omia nauhoitettuja videoita katselemaan.
Lyhyesti: saisit edes perusasiat toimimaan ubuntussa, niin sitten voit keskittyä noihin epäolennaisiin! - 13+13
Kyyyyllä kaveri taisi olla trolli. Mutta osasipa tehdä pyörryttävän aloituksen, itsekin kuuklettelin pari päivää ratkaisua..
Muuutta, hirvittävän tehokasta aivotyöskentelyä teeseitse mieheltä, jopa viihdyttävää.- -
tee-se-itse-mies- on vahvasti kuutamolla, kun hänelle Ubuntukin on selain, ja sekavat tarinat ovat sitä luokkaa, että ottaneeko niistä itsekään selvää?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9853526#comment-49458455
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769