Juuan rehumyllysurma

Jake

Hei! Tietääkö kukaan Juuassa vuonna 1980 tapahtunutta murhaa. Siellä joku entinen YK-sotilas oli tappanut turkistarhaajan ja sitten yrittänyt listiä hänet paloiksi rehymyllyssä. Tietääkö kukaan, mitä tämä tappaja nykyään puuhailee.

4

2165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vieraasta valtiosta

      eikös se menny läpite siitä myllystä???
      vieläkös siellä juuassa on se runkkaaja ikkunan takana hitto kun ei muistu nimi mieleen?

      • esko show

        muistaakseni joskus 80-luvun lopussa?


      • Anonyymi

        Ei mennyt. Kari Koivuranta yritti sitä mutta ei onnistunut. Hän levitteli ruumiin matkallaan pohjoiseen samoin kuin vaatteet ja korut. Kk oli entinen Yk:n sotilas joka oli töissä turkistarhausyrityksessä, oli rakastunut yrittäjän vaimoon. Yrittäjä teki itsemurhan talvella mustasukkaisuudesta ja KK teki murhan rakastettunsa takia myöhemmin koska nainen oli kilpailevan tarhan omistaja. Teki sen siis rakastettunsa takia, itse nainen ei ollut osallinen. Tiedän tämän koska asuin Juuassa ja mieheni oli elinkeinoasiamies ja kaikki olivat perhetuttuja meille. Kohtalokas nainen, ensin mies tappaa itsensä ja sitten työntekijä tappaa toisen naisen hänen takiaan.


    • ehkä

      Se ehkä kasvattaa turkiseläimiä ja käyttää lannoitteena niiden ulosteita / sisämyksiä ja viljelee niillä kasviksia, joita myydään luomukaupassa vegaaneille ja muille turkistarhauksen vastustajille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5085
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4472
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      145
      2941
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2541
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1824
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe