Hei! Tietääkö kukaan Juuassa vuonna 1980 tapahtunutta murhaa. Siellä joku entinen YK-sotilas oli tappanut turkistarhaajan ja sitten yrittänyt listiä hänet paloiksi rehymyllyssä. Tietääkö kukaan, mitä tämä tappaja nykyään puuhailee.
Juuan rehumyllysurma
4
2103
Vastaukset
- vieraasta valtiosta
eikös se menny läpite siitä myllystä???
vieläkös siellä juuassa on se runkkaaja ikkunan takana hitto kun ei muistu nimi mieleen?- esko show
muistaakseni joskus 80-luvun lopussa?
- Anonyymi
Ei mennyt. Kari Koivuranta yritti sitä mutta ei onnistunut. Hän levitteli ruumiin matkallaan pohjoiseen samoin kuin vaatteet ja korut. Kk oli entinen Yk:n sotilas joka oli töissä turkistarhausyrityksessä, oli rakastunut yrittäjän vaimoon. Yrittäjä teki itsemurhan talvella mustasukkaisuudesta ja KK teki murhan rakastettunsa takia myöhemmin koska nainen oli kilpailevan tarhan omistaja. Teki sen siis rakastettunsa takia, itse nainen ei ollut osallinen. Tiedän tämän koska asuin Juuassa ja mieheni oli elinkeinoasiamies ja kaikki olivat perhetuttuja meille. Kohtalokas nainen, ensin mies tappaa itsensä ja sitten työntekijä tappaa toisen naisen hänen takiaan.
- ehkä
Se ehkä kasvattaa turkiseläimiä ja käyttää lannoitteena niiden ulosteita / sisämyksiä ja viljelee niillä kasviksia, joita myydään luomukaupassa vegaaneille ja muille turkistarhauksen vastustajille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie762685Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732249Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut622115Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364061795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534