Aikomukseni on ostaa uusi toyota avensis
2.0 moottorilla.Onko ko. autossa mitään
tyyppivikoja? Kiitos ennakkoon asiallisista
vastauksista.
2.0 moottorilla.Onko ko. autossa mitään
tyyppivikoja? Kiitos ennakkoon asiallisista
vastauksista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Alusta ja ohjaus tehty lähiajoon,pitkillä matkoilla huonon suuntavakavuuden vuoksi työläs ajettava.Vähän syöppö toi automaatti on,yli 10 sekalaisessa ajossa.Hintaansa verraten verhoilumateriaalit nuhraantuvaa laatua,näyttää vanhalta jo nyt 3500km ajon jälkeen.Autoon muuten tyytyväinen, kun vain tuohon ohjaukseen tottuis?
Käyhän kokeilemassa Camrya, jos jostakin vielä löytyy. On ajettavuudeltaan paljon Avensista parempi.
Itselläni oli ennen Avensis ja nyt ajelen Camrylla, ja olen ollut todella tyytyväinen.
Suosittelen että käyt ajamassa matka-ajoa 100km/h tuullisella ilmalla ja heikohkolla tiellä...
Unohda suurin osa näistä palstajorinoista, niitä tuottavat aivan muut kuin oikeasti (ehken mitään) autoa ajaneet. Pari huomiota noin vuoden kokemuksella ave2.0 automaatista (siis uudempi malli):
Ei syöppö muttei erityisen pihikään: Kaupunkipainotteisella seka-ajolla menee 8-10 l/100. Pelkällä maantiellä pääsee 7-8 l:lla vakionopeudensäätimellä. Tuuliherkkyyttä on jonkin verran, oikein kova sivutuuli kyllä tuntuu. Ohjaustuntumassa ei mitään vikaa, koeaja peräkkäin esim bemari 316 ja ave ja arvioi itse huomaatko mitään eroa. Kitkarenkaiden valinnalle on herkkä, ainakin valitsemani merkki selvästi levottomampi ajaa kuin alkuperäiset kesärenkaat. Rengasmelu kuuluu oikein rupisella asvaltilla, muuten hiljainen, koneen ääni ei kuulu käyt.lainkaan. Tekniikka pelaa kuin tauti, ei mitään vikoja. Miellyttävä määrä varusteita eli käytännössä "kaikki herkut", itse ottaisin nyt kylläkin lisävarusteena vielä peruutustutkan. Että tällasta kokemusta.Niin, ja huolto toimii todella ok:sti.