Zoo

Käykää immeiset Prahan eläintarhassa.Siellä viihtyy mainiosti ilman lapsiakin.
3592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voisitkos kertoa miten sinne kannattaa mennä, bussilla, taksilla vai jotenkin muuten?

Äänestä

http://www.zoopraha.cz/en/before-visit/how-to-get-there

Me mentiin aikoinaan Holesovicen metroasemalta bussilla. Ei ole kamalan pitkä matka ja bussireitti menee aika mageen asuinalueen läpi. Troijan linna on eläintarhan vieressä. Siellä kannattaa kans käydä pyörähtämässä samalla reissulla. Jos tykkää viineistä niin siellä on kellarissa viinimuseo jossa myydään paikallisten tuottajien tuotteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zoologe kirjoitti:

Käykää immeiset Prahan eläintarhassa.Siellä viihtyy mainiosti ilman lapsiakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu