Saamme kiittää jenkkejä että suomessakin osataan jotain tietotekniikasta ja
jääkiekosta.
Ilman Windowsia suomi olisi kusessa ja ilman jenkkien hienoa NHL:llää
suomessa ei osattaisi edes luistella, HAHHHAAA
Eli mitä nyt suomi voitti vaatimattomasti MM kultaa niin puolet kullasta kuuluu
jenkeille.HAH
Kippis
Saamme kiittää
5
<50
Vastaukset
- voi voi
"Nykymuotoisen jääkiekon syntypaikkana pidetään Kanadan Montrealin McGill-yliopistoa, jossa opiskelijat kehittivät 1870-luvulla lajille uudet säännöt. Kansainvälinen Jääkiekkoliitto julisti Montrealin jääkiekon syntypaikaksi vuonna 2007."
ei jenkkejä mainita taaskaan. - haista paska
Suomessa tiedetään paljon enemmän tietotekniikasta kuin jenkeissä, saamme muuten kiittää siitä Linus Torvaldsia ja toisaalta japanilaisia. Suomen kulta kuuluu kokonaan Suomelle. NHL on paska sarja verrattuna tavalliseen mm-sarjaan jääkiekossa ja SM-liigakin on parempaa lätkää kuin NHL.
Jääkiekossa me suomalaiset pestään jenkit ihan miten päin tahansa. Teemu Selänne kävi NHL:ssä opettamassa miten sitä jääkiekkoa pelataan.
Mietipä Pentti sitä, että esimerkiksi pesukoneessa meillä on Linux, joka ohjaa konetta. Eipä kelpaa winukka turvalliseksi pyykkikoneen käyttikseksi. Samoin digiboxissa on linux. Jopa kotiteatterilaitteistossa on Linux.
Missä se Windows on? Ai niin... ja kännykässäni on Linux, itse asiassa siitä jalostettu käyttis. Ei kelpaa edes kännykkään Windows.
Läppärissäni on Ubuntu. Missäs se Windows on kun ei kelpaa läppäriinkään?
Ja jos nyt oikein tarkkaan otetaan, niin jopa keittiön kahvinkeittimessä sekä astianpesukoneessa on varmasti kummassakin Linux ohjausohjelmana.- dfgert
Meilläpä on paska-paperissa Richard Stallmannin kuva. Hähhää
Älä trollaa. Ei kukaan oikeasti VOI olla niin typerä, että pitäisi esimerkiksi NHL:ää jenkkien keksintönä.
Eihän?- pena on homo
Pentti voi olla niin typerä. Valitettavasti. Pentille tekisi hyvää mennä ostamaan as ja ampua itseään päähän. Tai sitten Pena voisi ostaa Biltsusta veneköyden ja vetää itsensä hirteen, mieluiten julkiselle paikalle kaulassaan kyltti "hanging out with Windows!"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614183Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653414Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541779Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251637Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961414Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132920Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115819Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17784