Ei muuta

Sanoja ei tarvita.
On vain hetki.
Perhosen havinan mittainen.

Sen tuoma tunne.
Kuin höyhen kutittaisi poskea.
Silkinhienolla sulalla.

Aistien orkesterin solistina.
Vain sinä ja minä.
Ei muuta.
Se riittänee.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se oli todella hellä kosketus, hyvä

Äänestä
  • Kiitos.
    Puhallan höyhenen lentoon.

    Äänestä

Hellän herkkä kosketus, sanat ovat turhia kun
aistien orkesteri säestää hiljaisuutta kahden rakastuneen.
Tuo loppu sävähdytti "vain sinä ja minä. Ei muuta.
se riittänee"

Hienoa Margitta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Margitta kirjoitti:

Sanoja ei tarvita.
On vain hetki.
Perhosen havinan mittainen.

Sen tuoma tunne.
Kuin höyhen kutittaisi poskea.
Silkinhienolla sulalla.

Aistien orkesterin solistina.
Vain sinä ja minä.
Ei muuta.
Se riittänee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu