Eli otsikko kertoo jo kaiken. Nuita pelejän olisin katellu ja toinen pitäs ostaa mutta kumpi on parempi :)
Tässä vielä linkit:
Solifer Enduro 50cc: http://www.hobbyhall.fi/webapp/wcs/stores/servlet/Product1_10052_13051_244096____-11_____
Helkama Supermoto 2:
http://www.hobbyhall.fi/webapp/wcs/stores/servlet/Product1_10052_13051_251595_13675_13674_13604_-11_7____#
Solifer Enduro vai Helkama Supermoto 2?
7
632
Vastaukset
- 2 tahti vaan on in
solikka on 2 tahtinen, nestejäähdytteinen, ite hommasin sen takia, kiihtyy ihan eri tavalla, ja on isomman kokoinen.
Kävin jututtaan motolandissa näistä. Soliferiä siellä ei ollut mutta helkamaa katseskelin. Nättipeli, kokoa oli rutkasti ja sopiikin olla kun on 4-tahti kone. Kuluttaa satasella 2 litraa bensaa. Ja oli nätti peli, koeajo oisi maistunut mutta satoi kaatamalla vettä niin jätin väliin. Helkama oli kyllä aika komia kuitenkin!
- fgf4
Voin sanoa että jos ostat ton helkaman (joka on nelari) tuut katumaan satavarmasti. Nelarit on niin tehottomia luumuja 50 kuutioisina vaikka olisi kaikki kuristukset otettu pois. Osta suosiolla 2-tahti jos tehoa haluat. Mutta jos taas haluat laiskan luumun joka ei kiihdy eikä kulje minnekkään niin osta nelari.
- GJKHLKJAF
Älä oikeasti osta kumpaakaan. Tulet katumaan varmasti!
Jos muiden/laatu merkkien hinnat ovat kovia, osta KÄYTETTY
Esimerkkinä, joku derbi, yamaha, beta....
Niissä ei ole mitään vikaa, mutta Solifereissä on yleensä, toki asia riippuu yksilöstä. - -.-jamop
kaikissahan mopoissa on vikaa ja helkama mulla kulkee sen 55 vakiona ei oo ihan tehoton
- tupla -.-
Ja sitä ei saakkaa sen kovempaa kulkemaan, helposti... TEHOTON!
- yghjkiolpå
Mut hei pojjaat. Tartteeks sitä tehoo olla niinkää? Kyllä nyt sillä vakio mopolla körryyttää sen vuoden pari. Jos tuntuu sit vuoden päästä et meno on vähä liian hiljasta, ostakaa se kevari. Ja siitä ei ookkaan pitkä matka autoon. :-)
Mitettikääs vähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1562548Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658