Tuli tossa mieleen kun Mersun 300 D koneesta saa ulos pumpun laittelulla ja isommalla turbolla helposti 400 hp ja mahdolista on myös jopa 750 hp, niin onkohan mp-tuotantoa dieselinä saatavana muita kuin tuo Intiassa valmistettu britti ?
Ois yrmee ja sais kunnon väännöt ?
Hossin Bossissahan on V8, mutta kun se on bensa paska, muttaonkohan niitä ihan kunnon dieselillä, tosin sehän ei kestä samaa virittelyä kuin MB, n kone mutta, mutta, mutta ?
Turbo Diesel ?
Kefiiri
1
199
Vastaukset
- yhden_mielipide_toiseen
Ei sinänsä mitenkään uusi keksintö moottoripyörässä. Jäänyt vähemmälle ehkäpä sen takia että Diesel moottorit ovat kalliita, painavia ja suuria. Vaativat väistämättä sen turbon mikäli halutaan edes jonkinlaista vauhdin iloa. Eli siis aikamoinen paketti.
Tässä muutama kaupasta ostettava turbo kiisseli.
http://thekneeslider.com/archives/2006/06/19/neander-turbo-diesel-motorcycle/
http://www.dieselmotorfiets.nl/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624539KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1633488Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?612827- 1482776
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492664- 241913
- 241791
- 301646
- 1741630
- 421332