Rakkaus?

Tuntuuko kenestäkään, että nuorten, vanhempiensa kotona asuvien, ihmisten seurustelu on pelkkää ystävyyttä johon on lisätty seksi? Onko siinä mitään syvällisempää? Ihastuminen ei ole sama asia kuin rakkaus. Olen kokenut olevani ainoastaan erittäin kiintynyt toiseen, mutten rakastunut.
4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä.

Äänestä

On syvällisempää.

Äänestä

en seurustele, mutta tuntuu että siihen ei tule kunnon mahdollisuutta niinkauan kuin asun "metsässä" yli 20km sieltä missä koulu ja muutenkin mun kaikki mun "elämä on"

Äänestä

Uskon että silloin todella rakastaa toista kun on valmis kuolemaan hänen puolesataan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


drgegw kirjoitti:

Tuntuuko kenestäkään, että nuorten, vanhempiensa kotona asuvien, ihmisten seurustelu on pelkkää ystävyyttä johon on lisätty seksi? Onko siinä mitään syvällisempää? Ihastuminen ei ole sama asia kuin rakkaus. Olen kokenut olevani ainoastaan erittäin kiintynyt toiseen, mutten rakastunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu