Heaven's Dawn: Viimeinen toivo

Muistaako kukaan kyseistä peliä? Jos muistaa ja on päässyt pelin läpi niin miten pääsee peikosta eroon?? Oon päässy läpi sen kiinalaisen tammen ja sitten sain mustan helmen ja sitten tein niistä tietyistä esineistä jonkun näkymättömyys taian... Mitä sillä pitää tehä?? Kiitti jos joku osaa ees jotenkin auttaa :)
13896
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Nyt pääsin peikosta eroon mutta mitä niillä symboleilla pitää tehä ja miten saa sellaseen yhteen "karttaan" kaikki palaset??

Äänestä
  • miten peikon voittaa!

    Äänestä

  • mite pääsit siit peikost eroo?

    Äänestä

mistä mustan helmen saa oon ettiny sitä pitkään enkä löydä sitä mistään!

Äänestä
  • Se musta helmi löytyy veden alta.. ja sen saat vasta sitten kun olet voittanu kiinalaisen tammen... ja sinne veden alle pääset käyttämällä kristallia..

    Äänestä

  • sen saa sielt veden alla olevan shakkilaudan alta

    Äänestä

nii... te ootte vissii vähä pidemmäl ku minä... eli:
-mite sen tammipelin pääsee läpi?
-misä o musta helmi?
-mite peikko voitetaa?

noi ny on pahimmat päänsäryt.. help me...

Äänestä

miten sä pääsit sen kiinalaisen tammen läpi. mä oon yrittäny varmaa 100 kertaa, enkä pääse sen läpi

Äänestä
  • Miten kiinalaisen tammen pääsee läpi? Mistä löytyy sininen juusto? Miten saa ajan portin auki?

    Äänestä

Termos! Miten sä pääsit sen kiinalaisen tammen läpite, kun mä oon yrittäny sitä nyt 4 vuotta, enkä oo päässy.. kerro pliis ;)

Äänestä
  • ...ja sitten vielä että jos jostain vois downloadata, niin tuleeko se zip-muodossa ja täytyy pelata MS-DOS:n puolella. -Jos näin, se ei onnistu koneellani. Siinä ei dos toimi :/ OLKAA KILTTEJÄ JA AUTTAKAA! :)

    Äänestä

  • please, auttakaa? kirjoitti:

    ...ja sitten vielä että jos jostain vois downloadata, niin tuleeko se zip-muodossa ja täytyy pelata MS-DOS:n puolella. -Jos näin, se ei onnistu koneellani. Siinä ei dos toimi :/ OLKAA KILTTEJÄ JA AUTTAKAA! :)

    Ei voi kai ladata mistään. Mutta toimii ilman dossia, esim. Win xp käyttöjärjestelmässä..

    Äänestä

Yritin löytää täältä apua, mutta kaikki tuntuvat olevan yhtä jumissa kuin minäkin. Ei kukaan osaisi ihan selkeästi näin myöhässä sanoa, miten siitä peikosta pääsee eroon. Olen pelannut pelin aiemminkin läpi, mutta muisti katosi peikon kohdalla. Nyt olen kuollut varmaan sata kertaa viimeisen viikon aikana pelatessani yöt ja päivät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viimeinen toivo kirjoitti:

Muistaako kukaan kyseistä peliä? Jos muistaa ja on päässyt pelin läpi niin miten pääsee peikosta eroon?? Oon päässy läpi sen kiinalaisen tammen ja sitten sain mustan helmen ja sitten tein niistä tietyistä esineistä jonkun näkymättömyys taian... Mitä sillä pitää tehä?? Kiitti jos joku osaa ees jotenkin auttaa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu