jääkiekko fanit antoivat suomikuvaa maailmalle kuseksimalla presidentinlinnan katolla iltalehti levitti netissä tapahtuman koko maailmalle.
menikö överiksi
5
95
Vastaukset
- Soppakanuuna
Kukin tekee, mitä osaa.
Jos on lusikalla aikoinaan annettu, ei voi kauhalla vaatia!! - Nyt huudetaan!
Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
- infinne
näyttää ihan kun kuseksisette valtakunnan harjalla, todellä älykästä.
- Valkolainen.
Menihän se överiksi, mutta niin käy kun otetaan viinaa. Kyllähän pojat ansaitsevat juhlia, sillä olihan se hieno voitto ja saavutus, mutta rajansa kaikella. Itseä jotenkin surettaa, että sen pokaalinkin onnistuivat hajottamaan. Ei kai sielläkään tosin kaikki örveltäneet, vaan pieni porukka. Niinhän se tahtoo olla aina, että olipa mistä tahansa kyse, on joku pieni äänekäs joukko, joka leimaa sitten kaikki muutkin, vaikka toiset eivät olisi väärin tehneet ja eivät myöskään sitä meluajien toimintaa hyväksyisi. On kai meistä suomalaisista jo vallalla perinteisesti käsitys, että ollaan juoppoja ja örveltäjiä. Onhan sitä viinasta johtuvaa ongelmakäyttäytymistä paljon täällä, se on totuus. Itseä kuitenkin harmittaa se, että Haaparannan puolelle oli mennyt suomalaisia nuoria tappelemaan ja häpäisseet ruotsin lipun yms. Se jos joku on todella tyhmää käyttäytymistä, ja sitä sietää hävetä. Onhan ruotsalaisetkin voittaneet suomen jos kuinka monesti, ja tuskinpa ovat tulleet riehumaan ja tappelemaan tänne. Kai tuokin kertoo omalla tavallaan asenteiden kovenemisesta eri ihmisryhmiä kohtaan. Ei voi rasismiksi sanoa, kun valkoisia ollaan sekä suomalaiset riehujat, että ruotsalaiset. Kuitenkin kovin tympeää kehitystä. Johtuu kai köyhyydestä ja näköalattomuudesta, mutta sen sijaan että viha kohdistetaan eri rotuihin ja kansallisuuksiin, se pitäisi kohdistaa valtaapitäviin. Hehän ne ovat, jotka päättävät minkä verran killinkejä pöydältään pudottavat huonosti toimeentulevalle väestönosalle.
- De glider in
järjestyslain pykälä neljä, momentti kuusi kieltää presidentinlinnan katolta pissimisien aina silloin, kun suomi voittaa MM-kisat.
Sen sijaan "poikaan" palkintopyttyyn saa oksentaa ihan vapaasti
ja punaiselle matolle kaatuminen on kyllä tämän ja tuon välissä.
Suomalaiset ovat uljas kansa, ruotsissa ei vastaavaa tapahdu.
Kuninkaanlinnan katolla ei kekkaloida..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047324
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163496Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333422Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411465Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?501298