menikö överiksi

jääkiekko fanit antoivat suomikuvaa maailmalle kuseksimalla presidentinlinnan katolla iltalehti levitti netissä tapahtuman koko maailmalle.
5100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kukin tekee, mitä osaa.
Jos on lusikalla aikoinaan annettu, ei voi kauhalla vaatia!!

Äänestä

Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.

Äänestä
  • näyttää ihan kun kuseksisette valtakunnan harjalla, todellä älykästä.

    Äänestä

Menihän se överiksi, mutta niin käy kun otetaan viinaa. Kyllähän pojat ansaitsevat juhlia, sillä olihan se hieno voitto ja saavutus, mutta rajansa kaikella. Itseä jotenkin surettaa, että sen pokaalinkin onnistuivat hajottamaan. Ei kai sielläkään tosin kaikki örveltäneet, vaan pieni porukka. Niinhän se tahtoo olla aina, että olipa mistä tahansa kyse, on joku pieni äänekäs joukko, joka leimaa sitten kaikki muutkin, vaikka toiset eivät olisi väärin tehneet ja eivät myöskään sitä meluajien toimintaa hyväksyisi. On kai meistä suomalaisista jo vallalla perinteisesti käsitys, että ollaan juoppoja ja örveltäjiä. Onhan sitä viinasta johtuvaa ongelmakäyttäytymistä paljon täällä, se on totuus. Itseä kuitenkin harmittaa se, että Haaparannan puolelle oli mennyt suomalaisia nuoria tappelemaan ja häpäisseet ruotsin lipun yms. Se jos joku on todella tyhmää käyttäytymistä, ja sitä sietää hävetä. Onhan ruotsalaisetkin voittaneet suomen jos kuinka monesti, ja tuskinpa ovat tulleet riehumaan ja tappelemaan tänne. Kai tuokin kertoo omalla tavallaan asenteiden kovenemisesta eri ihmisryhmiä kohtaan. Ei voi rasismiksi sanoa, kun valkoisia ollaan sekä suomalaiset riehujat, että ruotsalaiset. Kuitenkin kovin tympeää kehitystä. Johtuu kai köyhyydestä ja näköalattomuudesta, mutta sen sijaan että viha kohdistetaan eri rotuihin ja kansallisuuksiin, se pitäisi kohdistaa valtaapitäviin. Hehän ne ovat, jotka päättävät minkä verran killinkejä pöydältään pudottavat huonosti toimeentulevalle väestönosalle.

Äänestä

järjestyslain pykälä neljä, momentti kuusi kieltää presidentinlinnan katolta pissimisien aina silloin, kun suomi voittaa MM-kisat.
Sen sijaan "poikaan" palkintopyttyyn saa oksentaa ihan vapaasti
ja punaiselle matolle kaatuminen on kyllä tämän ja tuon välissä.
Suomalaiset ovat uljas kansa, ruotsissa ei vastaavaa tapahdu.
Kuninkaanlinnan katolla ei kekkaloida..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyrmistynytmanne kirjoitti:

jääkiekko fanit antoivat suomikuvaa maailmalle kuseksimalla presidentinlinnan katolla iltalehti levitti netissä tapahtuman koko maailmalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu