Minulla on aika makea mopedi kunnostuksessa..

1961 jälkivuosimallinen pappatunturi... olen kunnostanut sitä, jarrut ja muut.

Mutta tuollaisessa on että takavalotkin ovat... magneettoa mittasin ja säädin justiin.

Ajattelin että, kulkee aika kovaa, noin 70km/h :)

Museojutuilla saa kai ajella? Kun on sillä tavalla kunnossa että pystyy pysähtymäänkin :)
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kunnostellaan ja pörräillään mökkiteitä, itseä alkoi pelottamaan kun kerran ajoin kovaa sillä >60 että... nyt nämä jarrut on syytä laittaa kuntoon, piti laittaa... mukava ikivanha harrastelumopedi..

Äänestä

Joo
Jos joutuisit ratsiaan, niin pappatunturisi tulkittaisiin silloin kevytmoottoripyöräksi.
Se taas olisi pitänyt rekisteröidä siksi, katsastaa ja maksaa verot. Ajokorttikin pitäisi olla sellainen, joka oikeuttaa sitä kuljettamaan, että tälleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


slfdjfl43htlh43 kirjoitti:

1961 jälkivuosimallinen pappatunturi... olen kunnostanut sitä, jarrut ja muut.

Mutta tuollaisessa on että takavalotkin ovat... magneettoa mittasin ja säädin justiin.

Ajattelin että, kulkee aika kovaa, noin 70km/h :)

Museojutuilla saa kai ajella? Kun on sillä tavalla kunnossa että pystyy pysähtymäänkin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu