Veljelläni tilttas koko win7 lopullisesti ja aiheuttI totaalitu-

LINUX UBUNTU 10.04

WC:stä tavara kulkee putkea pitkin poispäin, Windowsissa se lentää käyttäjän silmille. Siinä WC-pöntön ja Windowsin ero, muutenhan ne ovatkin melko sa- manlaisia käyttöliittymältään.

linux ubuntu 10.04 toimii kuin unelma eli:

http://www.ubuntu-fi.org/lataa.html

eli siitä se lähtee!!

Harmittaahan se microsoftin myyjiä/käyttäjiä, kun pitää myydä ikäänkuin ladaa mersuna! Ei estä linuxin eteenpäin menoa. Päinvastoin moni microsoft mainostaa todistaa tahattomasti, että linux ubuntu 10.04 toimii erinomaisesti ja laajenee!

Ja tuotetuki on ubuntulle vuosia eteenpäin, kun taas win syytää uusia ladoja, joita pitää korjata, asentaa uudelleen paikata, jne. Vielä kaikenhuipuksi pitää asentaa kaikki vakoiluohjelmat, jotka urkkivat kaiken mitä koneella on.

Että, siitä vaan jakamaan kaikki tiedot amerikan suuntaan. Linux ei jakele, vaan varjelee käyttäjäänsä viimeiseen saakka. SIINÄ SUURI ERO LINUXILLA ja WIN X-trabant xxxl:lä!

linux piristää päivän

ps Ilo uutinen on, että voittehan te microsoftin myyjät/ylläpitäjät mennä tikanoja/lassila roskakuskiksi eli viemaan pois nämä win7 vioittuneet koneet kaatopaikalle tai uusio käyttämään toimivat osat linux pajoissa. Toinen vaihtoehto on että meette pyyhkimään lattioita SOL:ille joissa voi kohde olla linux perusteinen supertietokone toimisto, vaan asennetta pitää muuttaa. Minulta win kaikki on lentäneet ikkunasta ulos tai vessasta alas eli se siitä sinun win ison rahan markkinoinnista ja kysyntää riittää etten ehdi asentaa kaikille linux ubuntua 10.04 tai nyt uusinta 11.04.

Ettehän voi jäädä sosiaalipummeiksi tai edelleen myymään vanhoja ladoja jotka toimii kuin trabantit. Eli savua tulee joka paikasta.

ps Toivon edelleen sydämestäni, että linux tulee myös pelimarkkinoillle, koska silloin microsoft myyjien pelihousut ratkeaa lopullisesti...hih hih. Linux osuus on yli 5 % tavallisten ihmisten käyttiksistä eli sama kohtalo kuin nokialle on tulossa ms win trabant xxxl versioille.

Elop osaa sössiä oikein kunnnolla, kun nokian osake sukelsi alle 6 €. Ja kaikki sen takia, että piti saada ei toimiva win trabant xxxl versio kännyköille ja josta ei vielä tietoakaan milloinse tulee. Android on valovuoden päässä ja siinä linux! Muuten hakukone google toimii linuxilla ja hakkaa kaikki muut win pohjaiset 100-0 mennentullen. Supertietokoneet toimii linuxilla jne jne.

Ja hyvää työpäivän jatkoa ja älkää sortuko siihen viinan pläträämiseen ja netissä kiroiluun, se ei kuulu linux eettisyyden piirin, Ajatelkaa positiivisesti, niin ehkä saatte joku päivä kokea ja kokeilla miten linux on aina myönteinen ilmiö teillekin ms ihmiset.

ps Ja psygologille voisi moni win7käyttäjä varata aikaa, kun näyttää olevan tuo aggressio niin paha, että teet kohta pahaa itsellesi win trabantillesi tai muille syyttömille.

Eli rohkeasti vaan hoitoon, niin elämä voittaa ja huomaat miten myönteisen vaikutuksen linux tekee lopulta teillekin ms uskontoon tulleet, vaikka vaikutatte aika toivottomalle tapauksille, mutta meillä linux ihmisillä on aina se myönteinen asenne teitä ms ihmisiäkin kohtaan.

Sääli teitä. kun ette ymmärrä asioita omaksikaan parhaaksi.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Missä kokoomuksen naiset?

        Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
        Maailman menoa
        93
        3631
      2. Finland is now Petter place

        Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
        Maailman menoa
        29
        2393
      3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

        HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
        Maailman menoa
        142
        2049
      4. Toivon että kuulut elämääni

        Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
        Ikävä
        34
        901
      5. Mikä on kaunein

        Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        44
        831
      6. En unohda sua

        En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
        Ikävä
        30
        810
      7. Mahdatko ymmärtää sitä

        Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
        Ikävä
        61
        795
      8. Jorma Lind kuollut

        Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
        Maailman menoa
        5
        779
      9. Kullan kemiallinen merkki on au

        Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
        Ikävä
        40
        707
      10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

        Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
        Ikävä
        87
        686
      Aihe