Ja taas sitä mennään

B785

Mikään ei kokonaisuutenakaan arvioiden viittaa siihen, että Auer olisi kohdistanut väkivaltaa Jukka Lahtea kohtaan.

11

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kun Bodomikin

      Silleehän se pitää mennä, näytöthän ihan olemattomat, eikä uhrejakaa kun yksi.
      Hyvät korvaukset sitte valtiolta, ohan se pieni lohtu.

    • wfghjn

      ai niiks te sen koitte,
      siinä on vaan pieni / suuri riski et joutuu maksaa takas ja korkoin kera.

      • Seonsimmottisniin

        Polliisin totisteet, välliin näin ja hovissa taas noin.
        Jetsulleen jees.
        Ensmäänen tutkija sano syytön ja myöhemp syyllinen.
        Hohohoijaa niinpä niin!


    • kaikkeeeipiäuskoo

      Lukisit etp:n ja Auerin tunnustuksen, niin puhuisit toista. Kuka hullu kertoo olleensa puukkohippasilla just samana yönä ukkonsa kans ku murhaaja tulee ikkunsta sisään? Kuka kertoo pikkulikalleen ett min se taisin ollaj oka isän tappo? Ei kukaan muu kun murhaaja!

      • Ihmeellistäpököpäis.

        Auerin tunnustus ei todista mitään, viikonloppuna julkaistun psykiatrin lausunnon mukaan. Viikon unettomuuden jälkeen ja päivien kuulustelujen jälkeen kuka tahansa voi lausahtaa, ehkä se sitten olin minä, jotta pääsisi nukkumaan. Ei myönnä enää mitään.
        Lapsen lausunto tapahtumien kulusta on vastaavanlainen kuin syytetyn ja asiantuntijoiden mukaan kukaan ei voi manipuloida lasta niin hyvin.
        Tässä taas uudestaan tapahtumien kulku:
        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010050511601044_uu.shtml


    • hölönpölönpölön

      Kukaan ei mene lapselleen tunnustamaan murhaa, jos ei ole sitä tehnyt. Niin pahasti ketään ei kiusatakaan.

      • Propagandan.uhrit

        Luulo ei ole tiedon väärti. Sinä uskot höpöjuttuja A:n syyllisyydestä, vaikka edellä olevassa linkissä on selvästi tuotu esiin totuus. Propaganda perustuu siihen, että väite muuttuu totuudeksi kun sitä toistetaan tarpeeksi monta kertaa. Näin on käynyt sinulle, miksi se ei voisi hetken vaikuttaa jonkun toisenkin mieleen?


      • uolevi uskomaton
        Propagandan.uhrit kirjoitti:

        Luulo ei ole tiedon väärti. Sinä uskot höpöjuttuja A:n syyllisyydestä, vaikka edellä olevassa linkissä on selvästi tuotu esiin totuus. Propaganda perustuu siihen, että väite muuttuu totuudeksi kun sitä toistetaan tarpeeksi monta kertaa. Näin on käynyt sinulle, miksi se ei voisi hetken vaikuttaa jonkun toisenkin mieleen?

        Jos joku äiti menee lapselleen höpisemään että on luultavasti tappanut isän tai menee poliisille kertoilemaan että oltiin puukkohippasilla ukon kanssa ja peruu sen sitten, niin eikö tällaselta muijalta pitäskin ottaa kersat pois vaikkei ois ukkoonsa tappanukkaan.
        Jos mun muija ois tuollanen höpisijä, niin en ois sitä koskaan muijakseni ottanukkaan. henkihän siinä ois voinu lähtee ja se ois tehny kakaroista hulluja.


    • eihän a..

      oikeastaan tunnustanut vaan kertoi mistä häntä syytetään.Kun teljetään betonikoppiin ja 2 poliisia on aina selän takana huutamassa että sinä sen teit niin kyllä siinä sekoaa vahvempikin kaveri.Siitä syystä noita koppitunnustuksia ei oikeudessa ole lupa noteeratakaaan

      • Husikukkanen

        Joo, ei se tunnustus riitä!

        Näyttöä pitäisi olla. Mielestäni juttu on kyllä erittäin hankala, on vaikea ottaa varmaa kantaa suuntaan tai toiseen.

        Kyllä oikeuden päätös voi taas ylemmässä asteessa olla:

        "Mikään ei kokonaisuutenakaan arvioiden viittaa siihen, että Auer olisi kohdistanut väkivaltaa Jukka Lahtea kohtaan."


      • rimamies!
        Husikukkanen kirjoitti:

        Joo, ei se tunnustus riitä!

        Näyttöä pitäisi olla. Mielestäni juttu on kyllä erittäin hankala, on vaikea ottaa varmaa kantaa suuntaan tai toiseen.

        Kyllä oikeuden päätös voi taas ylemmässä asteessa olla:

        "Mikään ei kokonaisuutenakaan arvioiden viittaa siihen, että Auer olisi kohdistanut väkivaltaa Jukka Lahtea kohtaan."

        Ennenvanhaan piti olla
        pitävää näyttöä. Tässä tapauksessa on vain epäilyjä ja todennäköisyyksiä.
        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011052513779580_uu.shtml


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe