mittareihin

Miten saa vaihdettua sujuvasti lampun lämmityslaitteen ohjaukseen keskikonsolissa. Auto on 98 (IV) golf. Etupaneli irtoaa hyvin mutta sitten loppuu niksit.
3412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

otappa puhaltimen säätö nuppi irti vetämällä ja siellä syvällä se alla on poltin.

Äänestä
  • Kiitos neuvosta, nuppi lähti hyvin. Vieläkun sais polttimon irti niin ettei se hajois. Onko joku kätevä työkalu millä sen vois irrottaa.

    Äänestä

  • mittareihin kirjoitti:

    Kiitos neuvosta, nuppi lähti hyvin. Vieläkun sais polttimon irti niin ettei se hajois. Onko joku kätevä työkalu millä sen vois irrottaa.

    niitä on ollut tapana irroitella. Elikkä jos on sellainen n. 3mm paksu lasikantapolttimo, kuten 3 golfin keskikonsolissa, niin otat sopivan muoviletkunpätkän, jonka työnnät polttimon pään päälle. Sitten vaan varovainen veto ja polttimo on irti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valoa kirjoitti:

Miten saa vaihdettua sujuvasti lampun lämmityslaitteen ohjaukseen keskikonsolissa. Auto on 98 (IV) golf. Etupaneli irtoaa hyvin mutta sitten loppuu niksit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu