kaikki ystävät! Minulla on edessä pitkä viikonloppu, maanantaina lääkärille kuulemaan väliaikatiedotusta. Pelottaa. Pitäkää peukkuja!
Hei
11
284
Vastaukset
- pete-j
Näinhän se on että odottavan aika on pitkä ja monelaista ajatusta risteilee päässä. Minulla oli alkuviikosta tiputuspäivä ja ilmeisesti kortisonin vaikutuksesta unet loppui viime yönä kolmen aikaan, siinä ehti pohtia taas monia asioita. Viime viikon olin mökilläni ja se oli kyllä mahtava akkujen lataus reissu, ei tullut paljon syöpämurheet mieleen.
Maanantaina saat tietoa missä mennään, hyviä uutisia toivon ja peukutetaan mukana. Viikonloppuja ! - -07
Pidän sinulle peukkuja ja myös jaksamishalit viikonloppuna!
- -ra
Voimia sinulle,ja toivotaan jotta saat hyviä uutisiä.Peukut on pystyssä.
- mä vaan
Kiitos kaikille tsemppaajille! Sain sekä hyviä että myös huonoja uutisia. Keuhkoissa pesäke on pienentynyt 2/3 ja etäpesäkkeet on hävinnyt kokonaan!
Mutta: taudista ei parannuta, töihin en enää mene ja lääkkeet purevat aikansa, n. 3-4 vuotta. Monenlaisia mietteitä on nyt mielessä...- pete-j
Hyvä että lääkkeet tehoaa ja pesäke pienentynyt. Tottahan se on että ei tuo keuhkosyöpä ennusteeltaan ole parhaasta päästä, mutta ennusteet on aina ennusteita. Mullakin on kohta kaksi vuotta mennyt jatkoajasta, liian nopeasti aika kuluu, ja tulevaisuudesta ei oikein tiedä. Samassa veneessä ollaan, nautitaan tulevasta kesästä oloneuvoksina.
- -07
Siirryt siis kroonikkopotilaaksi.
Saatko vielä sytoja jatkossa vai oletko remissiovaiheessa?
Kannattaa elää realistina mutta iloista nauttien.
Eräs tietämäni pisimpään elävä kroonikko sai ekan syövän 14 v sitten ja välillä meni hyvin remissioissa ja välillä puoli vuotta meni sytohoidoissa.
Hyvää kesää ja jaksamishalit aina sinulle, mä vaan!
- ljkhgulhljl
jhlhljllj
- mä vaan
Joo siis syön Tarcevaa joka on ns. täsmälääke nyt kai loppuelämäni. Enkä usko ennusteisiin vaan uskon eläväni vielä pitkään.
- mn.njb.
hkjmnm.
- 78+234
löysää jo lippistä/pipoa.....
- Anonyymi
It ilmoittaa et ole kirjautunut asiallisesti läpi puhujat kuuluu eritellä minä en puhu asiattomia MC afe ryhmä, kenellä on varas koodi tiedot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1832744- 1952237
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1772046- 1721914
Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1261894Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise321735Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,741390Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821364Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1751275Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c801212