Linuxkäyttäjiltä hyytyy nyt hymy!

http://www.mikropc.net/kaikki_uutiset/linuxeista on loytynyt ilkikurinen turvaaukko testaa omasi/a627395
14386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mikä hymyn hyydyttäisi ?

"Osoitetta ei osata avata, koska tarvittavalle yhteyskäytännölle (apt) ei ole ohjelmaa."

Äänestä

Ai sä menit tuohon halpaan. Aprillipäivä meni jo aikoja sitten:
"Osoitetyyppi on tuntematon tai sitä ei tueta
Tarkista osoitteen oikeinkirjoitus tai kokeile hakea sivustoa."

Äänestä

Ehkä penosen_nentin olisi kannattanut ensin googlata goatse.

Äänestä
  • huvittaa kun kukaan ei uskalla liinusellaan edes klikata linkkiä.....heh ei edes m-kaarnahattu....kannattaa siirtää tiedostot turvaan ennen klikkausta! olen niin iloinen kun loppui se liinusen hehkuttelu!

    Äänestä

  • penosen nentti kirjoitti:

    huvittaa kun kukaan ei uskalla liinusellaan edes klikata linkkiä.....heh ei edes m-kaarnahattu....kannattaa siirtää tiedostot turvaan ennen klikkausta! olen niin iloinen kun loppui se liinusen hehkuttelu!

    heh, kaarnahattu on päivittämässä ubutuaan 24/7 joten ei se ehdi klikkailla linkkejä :)
    tosin tuo mainitsemasi juttu ei toimi missään distrossa.. harmi sinänsä, koska olisin halunnut kaataa edes jonkun ja nähdä livenä että tuo todella olisi mahdollista.
    ehkä pitää asentaa se compiz johonkin ja kokeilla uudestaan.

    Äänestä

  • penosen nentti kirjoitti:

    huvittaa kun kukaan ei uskalla liinusellaan edes klikata linkkiä.....heh ei edes m-kaarnahattu....kannattaa siirtää tiedostot turvaan ennen klikkausta! olen niin iloinen kun loppui se liinusen hehkuttelu!

    Nyt on sitten täälläkin klikkattu linkkiä jo kolmella eri distrolla ja missään ei tee mitää.

    Se siitä hymyn hyytymisestä. Olisko antaa linkkiä josta todellakin tapahtuu jotain. (hui kauheaa!)

    Äänestä

Nenäkäs Pentti viisastelee Linux keskusteluissa vaikkei kaikesta päätellen ole pingviiniä livenä vielä koskaan nähnyt.

Kyllä nyt harmittaa Penttiä kun oikein luuli kerrankin löytäneensä suuren haavoittuvuuden mutta sitten se ei toiminutkaan yhdessäkään koneessa. hah.

Nenonen on ilmeisesti tottunut Windowsin ongelmiin ja todella uskoo että myös Linuxille uutisoidut ongelmat koskisivat oikeasti Linuxia, ikävä Pentin kannalta mutta näinhän asia ei ole.

Kannattaa penosen nentit poistua takaisin http://keskustelu.suomi24.fi/debate/822 siellä olisi muutama oman alasi ongelma ratkottavana.

Äänestä

Vieläkin naurattaa

Äänestä
  • Voi ei klikkasin linkkiä ja nyt ubuntuni ihan solmussa! hyvä jumala ja taivas varjele liinus on tuhottu! kaikki tiedostot meni!

    Äänestä

"Voi ei klikkasin linkkiä ja nyt ubuntuni ihan solmussa!"

Mikäköhän Ubuntu-versio on kyseessä? Oma Ubuntuni (kuten muutkin jakelut) vain nauraa ko. hupaisalle vitsille linkkailla epämääräisiä osoitteita.

Äänestä
  • Se on 12.09 ja nyt ei toimi liinus ollenkaan! kuka korvaa tälläsen?

    Äänestä

  • penonen kirjoitti:

    Se on 12.09 ja nyt ei toimi liinus ollenkaan! kuka korvaa tälläsen?

    mul meni kans liinus sököks tost linkist.....onnex on windows....se on voittajille!

    Äänestä

kuin monelt on menny jo liinus solmuun?

Äänestä
  • Kaikilta, mutta vain windows fanaatikon märissä unissa.
    Ikävä kyllä aina silloin tällöin on pakko herätä hetkeksi todellisuuteen.

    ps.
    Kannattaa sulkea se windows, netti ja koko kone lopullisesti sillä windows foorumeilla uneesi hyökkää bugiset painajaiset ja pahat örkit joka suunnalta ja täälläkin haaveilusi tyrmätään heti alkuunsa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


penosen nentti! kirjoitti:

http://www.mikropc.net/kaikki_uutiset/linuxeista on loytynyt ilkikurinen turvaaukko testaa omasi/a627395

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu