Bulgariaan!!!!!

Lappi-nainen

Oisko jotain hyviä vinkkejä miten viettää sunny beachillä perheloma? ainakin tämä äitee haluis ottaa pidennykset hiuksiin, minkähän hintaista mahtanis olla??? ekaa kertaa bulgariaan ja mietityttää ku luettu et aquapark ois pettymys, mitä en tosin kuvien perusteella usko... kertokaas lisää maasta ja mitä siel vois tehä ja mitä kantsis hankkia... lähdetään 7.6.2011 :)

7

397

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eero-jantteri

      mitä se sulle kuuluu mitä mä bulgariassa oon mistäkin maksanu ja tykänny

    • Lappi-nainen

      jopas on törkeetä kielenkäyttöö jos yleisen keskustelun avaa! Noh näitä urpoja riittää toki aina joten asialliset ihmiset kommentteja kiitos

    • jetsetteripetteri

      Ja mähän lomailenki sellasis kulturelleis mestois mihin teil ei oo varaa. Oon meinaan automyyjänä sen verran tuohta tehny. Kannattaa asua edullisesti vuokralla niin jää varaa hyvään autoon ja matkusteluun perkele. Ja kaljaan jota mä en juo (mut koira tykkää, vaan ku ei se tee piskil hyvää nii se saa sahtia maistaa vaan jouluna, stanan kännikoira mut kyl mä sitä rakastan, se on viisaampi ku monet ihmiset ja tuplasti viisaampi ku turkkiin matkustavat juntit)

    • lappi-nainen

      ei Bulgaria oo valitettavasti Turkissa, juntteja näkyy löytyvän

    • rosamarina

      Itse olin teini-ikäisenä aqua-parkis ja hyvät muitot jäi, se paikka oli mukava. Riippuu varmasti mihin on tottunu ja paljonko yleensä matkustaa/ on nähny, mutta vielä siinä iäski uppos! Itse paikkana Bulgaria oli ok, omaa matkaamme varjosti se, että äidiltäni ryöstettiin rahalompsa heti lentokentällä ja sama kävi muutamalle muullekki heti ku koneesta alas pääsi, joten täytyy olla TOSI tarkkana, he myös yrittivät katkaista laukkujen remmejä suurien ihmispaljouksien keskellä. Mitää väkivaltaa tms. emme kokeneet, mutta ihan niinku missä tahansa taskuvarkaita on paljon! Muuten loma meni kivasti ja ihana reissu oli. Hiusjuttuja tekevät sieläki ja aika halvalla, mutta laatu voi olla mitä on :) Nauttikaa lomasta!

    • Never again

      Käytiin perheen kanssa pari vuotta sitten Bulgariassa, enkä mistään paikasta ole ollut niin pettynyt kuin siitä. Jos tykkää kerjäämisestä, vahtimisesta, iholle tulevista kaupustelijoista ja saksalaisista niin sinne vaan!
      Se on saksalaisten paratiisi!

    • *

      Bulgaria on laaja maa. Missä kaupungissa mahdoit vierailla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      1070
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      113
      994
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      982
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      874
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      89
      816
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      4
      684
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      25
      637
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      190
      633
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      607
    10. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      57
      603
    Aihe