Riikaan menossa

ihkaeka

eka kertaa...mitä pitäis huomioida...shoppailu ja taidenäyttelyt kiinnostaa...uskaltaako vinguttaa luottokorttia normaaleissa kaupoissa,kuten esim. tallinnassa...mikä olis hyvä kauppakeskus niinku esim.Rocca Virossa..tarkoitus olis viipyä muutama päivä..ja tietysti hyvät ja edulliset ruokapaikat kiinnostaa sekä tietty toi leivos ja pullapuoli..paljon kiitoksia etukäteen neuvojille ;))

2

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dieBirne

      Kattava keskustelu Riiasta löytyy pallontallaajien sivuilta. Luin itse tuota pari iltaa, kun olen lähdössä kohta samoille mestoille.
      http://www.pallontallaajat.net/pt3/keskustelu/index.php?topic=1490.840
      Tuolla myös paljon keskustelua kortilla maksamisesta jne.

      Hauska pieni kahvila vanhassa kaupungissa oli Amelie. Kolme vuotta sitten olen käynyt. Liekkö enää pystyssä...

    • Riganieki

      Taidenäyttelyjä löytyy hyvin ihan vanhankaupungin alueelta sekä tietty kansallistaidemuseo keskustassa. Luottokortin käyttö on ihan tavallista täälläkin. Ostoskeskuksia on vähän joka lähtöön. Isoimmat ovat keskustan ulkopuolella. Alfa, Spice, Domina. Keskustassa on muutamia kuten Galerija Centrs, Galleria Riga, Origo.
      Leivokset, pullat ja kakut ovat täällä edullisia. Mielestäni mukavimmat paikat löytyy kyllä vanhankaupungin ulkopuolelta. Tietty täällä asuvana ei viitsi aina katsella ja kuunnella sitä turistipaljoutta vanhankaupungin kuppiloissa.
      http://www.lido.lv/eng/ on mielenkiintoinen ketju.
      Aika uniikki ja mainio paikka muuten on "Teetalo" eli teejnica kanaalin rannalla keskustassa. Barona ielalla sillan pielessä puistossa. Isoja löhötyynyjä, joilla voi loikoilla ja nauttia teetä sekä katsella puiston elämää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      44
      2614
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      125
      2010
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      89
      1704
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      162
      1309
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      68
      1260
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      51
      1137
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1092
    8. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1066
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      72
      1023
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      32
      977
    Aihe