Riikaan menossa

ihkaeka

eka kertaa...mitä pitäis huomioida...shoppailu ja taidenäyttelyt kiinnostaa...uskaltaako vinguttaa luottokorttia normaaleissa kaupoissa,kuten esim. tallinnassa...mikä olis hyvä kauppakeskus niinku esim.Rocca Virossa..tarkoitus olis viipyä muutama päivä..ja tietysti hyvät ja edulliset ruokapaikat kiinnostaa sekä tietty toi leivos ja pullapuoli..paljon kiitoksia etukäteen neuvojille ;))

2

443

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dieBirne

      Kattava keskustelu Riiasta löytyy pallontallaajien sivuilta. Luin itse tuota pari iltaa, kun olen lähdössä kohta samoille mestoille.
      http://www.pallontallaajat.net/pt3/keskustelu/index.php?topic=1490.840
      Tuolla myös paljon keskustelua kortilla maksamisesta jne.

      Hauska pieni kahvila vanhassa kaupungissa oli Amelie. Kolme vuotta sitten olen käynyt. Liekkö enää pystyssä...

    • Riganieki

      Taidenäyttelyjä löytyy hyvin ihan vanhankaupungin alueelta sekä tietty kansallistaidemuseo keskustassa. Luottokortin käyttö on ihan tavallista täälläkin. Ostoskeskuksia on vähän joka lähtöön. Isoimmat ovat keskustan ulkopuolella. Alfa, Spice, Domina. Keskustassa on muutamia kuten Galerija Centrs, Galleria Riga, Origo.
      Leivokset, pullat ja kakut ovat täällä edullisia. Mielestäni mukavimmat paikat löytyy kyllä vanhankaupungin ulkopuolelta. Tietty täällä asuvana ei viitsi aina katsella ja kuunnella sitä turistipaljoutta vanhankaupungin kuppiloissa.
      http://www.lido.lv/eng/ on mielenkiintoinen ketju.
      Aika uniikki ja mainio paikka muuten on "Teetalo" eli teejnica kanaalin rannalla keskustassa. Barona ielalla sillan pielessä puistossa. Isoja löhötyynyjä, joilla voi loikoilla ja nauttia teetä sekä katsella puiston elämää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      226
      1933
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1134
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      985
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      675
    5. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      648
    6. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      37
      646
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      201
      587
    8. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      418
    9. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      50
      408
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      402
    Aihe