...elikä olisko olemassa jokin helppo ilmaisohjelma, jolla voi leikata esim mp3-tiedostoisen äänitteen osiin ja tallentaa erillisinä mp3-tiedostoina?
iBook Tigerillä tässä sylissä. Onko tässä koneessa nämä vakiona olevat iTunesit, Garagebandit, iDVDt sellaisia? En ole oikein niitä käyttänyt.
Voi olla käsitelty aiemminkin, ei nyt sattunut silmään...
Leikkelyä
veli vaan
4
87
Vastaukset
Kaipa tuo Audacityllä onnistuu. Suomenkielisiä ohjeitakin siihen löytyy, kun se on yleisesti käytössä monissa oppilaitoksissa.
- 1stMacFinn
Kyllähän tuo onnistuu ihan sillä Garagebandilläkin.
- Finnitön Mac
Vaan eipä avaa Autotallibändi MP3-tiedostoja... Jos avaisi, voisi onnistuakin.
- 1stMacFinn
Kokeiles uudestaan, avaa GB, vedä ja pudota se mp3-tiedosto GB:n ikkunaan ja ylläty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3472969Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991275Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591225- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837