ruskeat häpyhuulet

_brownie_

Hei, olen 30-vuotias nainen, ja ajelen säännöllisesti alapääni kaikki karvat pois. Nyt on ruvennut kuitenkin ihmetyttämään se, kuinka isot häpyhuulet ovat reunoiltaan ruskeat, kuin ruskea "pallo" olisi liimattu suoraan alhaaltakatsottuna vaginan päälle. Mistä tämmöinen ruskea sävy ihossa voi johtua? Mielestäni se ei ole aina ollut noin ruskea se sävy, en kyllä ole varma, koska en välttämättä ole koskaan katsonut sitä peilistä niin kirkkaassa valossa kuin nyt katsoin. Pyöräilen myös hyvin paljon ja käytän pikkuhousunsuojia päivittäin. Voivatko ne vaikuttaa asiaan?

5

1996

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sellainenhan..

      se alapää nyt yleensä onkin, eihän se mikään vaaleanpunainen olekaan. Ja iän myötä tietysti myös muuttuu.

      Miksi ihmeessä käytät päivittäin pikkuhousunsuojaa? Ei ole varmastikaan hyväksi missään tapauksessa.

    • vastauksia, alk.per.

      Hmmm...valkaisevatko pornotähdet alapäätään jotenkin, vai miksi niillä ei ole ruskeaa pimppiä (siis valkoihoisilla naisilla)? Pikkuhousunsuojaa minun on pakko käyttää, koska valkovuotoni on runsasta (kuitenkin hajutonta ja useimmiten kirkasta, mitään tulehdusta tai sp-tauteja ei ole), enkä halua että alushousuni ovat märät, tai likaisennäköiset. Lisäksi kiihotun hyvin helposti ja suorastaan valun silloin nestettä.

      • No enpä..

        tiedä pornotähtien alapäiden väristä kun en moista roskaa ole koskaan katsonut. Leikeltyjähän ne usein ymmärtääkseni on ainakin, eli ei sitä mitä naisen alapää normaalisti on.


    • 2xäippä

      A.P: oletko synnyttänyt? Minulla synnytyksen jälkeen sama ilmiö, isot ja pienet häpyhuulet on tummentuneet. Ei haittaa ja myös ajelen karvat.

    • alk.per.taas

      En ole synnyttänyt, enkä koskaan edes ollut raskaana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      123
      2810
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      40
      1808
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      71
      1776
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      285
      1674
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      16
      1610
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1302
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1209
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      97
      1108
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1092
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1042
    Aihe