Hämäläiset

Lukiokadun silta AUKI ja HETI ! Aika on rahaa hämäläiset.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Keinolla millä hyvää ?
Haluatko sukeltaa ?
Hautaanko kiire ? Kyll sää sinne viel pääset-ole huoletta.
Jos onni on myötä, voit päästä sillan mukana mutiin ryminällä.

Äänestä

kiinni vaan koko silta,paska mikä paska koko lukiokatu,taloo pystyyn että tomu nousee,remontti-reiska ahertaa ja duunarit pakertaa ja loput ikee pillittää kun pikkukakarat,silta kii,silta auki,silta kii,silta auki,vitun vikisijät,taitaa olla teillä perse auki!aika on mony mony,laskuhommia sanon minä,lasku sinne,toinen tänne,silti se paska silta on ja pysyy kiinni.sitten se romahtaa koko paska silta,uutta ei rakenneta vaan tulee muutos että turuntien sillasta levitetään 6 kaistanen,mitäs sitten sanoo sun perseaukisen navigaattori?se sanoo että pompi,pompi yli moottoritien,silta perkele on hukkunu,hyppää pois,hyppää pois!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Silta auki kirjoitti:

Lukiokadun silta AUKI ja HETI ! Aika on rahaa hämäläiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu