Tämän katsottua sitä ihmettelee että mitä tekee linuxsilla tai suomen armeijalla.
Voittaja löytyi, Hehe
http://www.youtube.com/watch?v=UEGxnel1xBs
Kippis
Tämän katsottua
10
148
Vastaukset 10
- miten tuo
videon pätkä liittyy käyttöjärjestelmiin? Sun trollauksesi on vajonnut jo niin alas, että sen ylöskaivamiseen ei riitä lapio vaan siihen tavitaan vähintään kaivuri.
Pentti, upseerina ja herrasmiehenä sinun pitäisi nähdä kaikki 100 merkkiä siitä että kyseessä on pelkkä naurettava mainosvideo. Todella huvittavaa katsottavaa.
"Chuck Norris Is Back" omg!Tiedusteluhekon jalaksilla kököttävät asemiehet ja palkin päällä maastopuvussa istuva tarkka-ampuja, voi hyvät hessut sentään! ;D ;D
exergy kirjoitti:
Tiedusteluhekon jalaksilla kököttävät asemiehet ja palkin päällä maastopuvussa istuva tarkka-ampuja, voi hyvät hessut sentään! ;D ;D
Pistoolimiehen hyökkäys, lol. Ajoneuvosta nouseminen hidasta. Singolla räjäytetyt betoni/tiilirakennukset, olikohan edes tottakaan, ei se noin ihan mene todellisuudessa. Ontelokranaatti sulattaa, panssarikranaatti lävistää ja miinakranaatti on ainoa joka saisi videon tuhon aikaan, sitä varten pitäisi olla sopiva aukko josta sen saa sisälle rakennukseen eikä se silti hajottaisi rakennuksia noin totaalisesti että seinät lentää helkkariin.
Elokuvaa tosi uskoville, pena.
- atk-lm
Special Forces require Special Olympics.
Sä hehkutat jotain amatöörejä!
Tsekkappa Spetsnazit... ;-)- pena ei ymmärrä
Eli et ole koskaan Pentti ymmärtänyt sitä oleellista eroa jenkkiarmeijan ja Suomen armeijan välillä vai mitä? Suomen armeija on sissisodankäyntiin erikoistunut, pääosin suureen reserviin nojaava armeija, jonka tehtävänkuva on Suomen puolustaminen (sellaista uhkakuvaa vastaan jota ei ole enää olemassakaan). Puolustusvoimat on koulutettu väsyttämään, hidastamaan ja kuluttamaan vihollista kun se pyrkii massahyökkäyksellä rajan yli. Ajatusmalli on siis 1200 kilometriä pitkän Venäjän vastaisen rajamme puolustaminen. En ole edes upseeri ja tiedän tämän asian paremmin kuin Pentti.
USA:n armeija on siviilien kimppuun hyökkäämiseen koulutettu hyökkäysarmeija.
Totuus on se, että jep. Itärajan takana on edelleen suurvalta jonka kanssa on pakko osata elää. Siellä ei ole enää Neuvostoliitto, mutta kuitenkin valtio jonka sotakone on kunnioitettava kapasiteetiltaan. Lisäksi itärajan takana olevalla Venäjän Federaatiolla on ydinase ja sekin on elämän realiteetti.
Suomen rajan puolustamiseen paras mahdollinen ase on yhdistelmä mies ja rynkky jalkaväkimiina ja tykistö. Sillä pärjätään. Miina vahingoittaa aina yhtä sotilasta, mutta kaikkiaan kolme on poissa pelistä koska kaksi vihollista kantaa miinaan haavoittuneen miehensä takaisin Venäjän joukkojen puolelle.
Jenkkiarmeija ei ikinä pysty maataan puolustamaan minkäänlaiselta hyökkäykseltä.
Lähtisin siitä, että Suomen puolustusvoimien tehokkain pelote ja ase vihollista vastaan on jalkaväkimiina. Se on vähän helvetin tehokas massatuhoase jos vihollinen pyrkii ylivoimalla rajan yli.- nope!
blaah kirjoitti:
Eiköhän ydinase olisi se kaikkein tehokkain ase Suomen rajojen puolustamiseen.
"Eiköhän ydinase olisi se kaikkein tehokkain ase Suomen rajojen puolustamiseen."
käyttämisen jälkeen ei olisi enään mitään, mitä puolustaa. - ydinase=hyödytön
nope! kirjoitti:
"Eiköhän ydinase olisi se kaikkein tehokkain ase Suomen rajojen puolustamiseen."
käyttämisen jälkeen ei olisi enään mitään, mitä puolustaa.Sen lisäksi, että ydinase on pääasiassa pelote. Esimerkiksi Hiroshiman ydinpommi tappoi yksinomaan siviilejä, eikä kaupungin tuhoaminen ollut strategisesti kovin perusteltu liike. Ydintuho tosin riitti siihen, että Japani antautui käytännössä ehdoitta. Ydinaseella ei juuri ole sotilallista käyttöä, se on terroria siviiliväestöä kohtaan ja suunniteltu alunperin kaupunkien tuhoamiseen. Kaupunki on sotilaskohde?
Suomella varmaan on jossain piilossa pari ydinpommia, tai ainakin valmius tuottaa sellainen tarpeen vaatiessa nopeasti. Mihin sillä iskettäisiin? Moskovaan vai? Ja muu maailmahan ei tietenkään vastaisi ydinhyökkäykseen mitenkään?
Se joka käyttää ydinpommia hommaa omaan niskaansa samanlaisen ydintuhon. Venäjä tietää tämän saman asian, joten se tuskin käyttää aloittajan roolissa ydinasettaan ensimmäisenä.
Totaalisen idiootin käsissä ydinpommi on erittäin vaarallinen ase. Mm. Kim jong Il tai Mahmud Ahmadinejad voisi käyttää ydinasetta ensihyökkäykseen. Ja Nelosen Pentti, jolla ei luojan kiitos ole resursseja ydinaseen rakentamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää811189Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va30915Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani199835- 41780
Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai223774Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br224770- 64719
- 107706
- 60669
- 49588