jos imetän vain öisin? Haluaisin maidon tuloa vähentää, vauva n.7kk, syö öisin pari kertaa. Yöllä ei olisi kiva nousta nannia lämmittää.. imetyksen vois jo lopettaa muuten mutta yöt voisin viel hoitaa. Liekö onnistuu??
Riittääkö maito..
2
174
Vastaukset
- päinvastainen täällä
En täysin tiedä, mutta itselläni on 8 kk ikäinen lapsi joka syö maitoa vain päivisin soseiden ohella. Eli päinvastainen tilanne. Kyllä maito riittää silti siihen mihin pitääkin, korviketta ei meillä käytetä ollenkaan.
Mutta jos kaipaat ihan asiantuntevaa vastausta tähän niin suosittelen että käyt tuolla maitolaiturin foorumilla, nimittäin siellä kysymyksiin vastaavat imetystukihenkilöt:
http://maitolaituri.imetys.fi/ - 3r333
No periaatteessa yösyöntihän saa pikkuhiljaa jo loppua niin onko sillä niin suurta väliä riittääkö maito. Vauva saanee varmasti vielä muutamia tippoja pitkäänkin ja lohtua imemisestä vaikkei sieltä suuria määriä tulisikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391178- 61093