jos imetän vain öisin? Haluaisin maidon tuloa vähentää, vauva n.7kk, syö öisin pari kertaa. Yöllä ei olisi kiva nousta nannia lämmittää.. imetyksen vois jo lopettaa muuten mutta yöt voisin viel hoitaa. Liekö onnistuu??
Riittääkö maito..
2
233
Vastaukset
- päinvastainen täällä
En täysin tiedä, mutta itselläni on 8 kk ikäinen lapsi joka syö maitoa vain päivisin soseiden ohella. Eli päinvastainen tilanne. Kyllä maito riittää silti siihen mihin pitääkin, korviketta ei meillä käytetä ollenkaan.
Mutta jos kaipaat ihan asiantuntevaa vastausta tähän niin suosittelen että käyt tuolla maitolaiturin foorumilla, nimittäin siellä kysymyksiin vastaavat imetystukihenkilöt:
http://maitolaituri.imetys.fi/ - 3r333
No periaatteessa yösyöntihän saa pikkuhiljaa jo loppua niin onko sillä niin suurta väliä riittääkö maito. Vauva saanee varmasti vielä muutamia tippoja pitkäänkin ja lohtua imemisestä vaikkei sieltä suuria määriä tulisikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1742974Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906- 1282280
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li351707Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3931612Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579- 871061