Fs2004 Rullaus ongelmia!

huono pilotti

Nii, eli mulla on fs2004. Olen onnistunut aina joskus hyvin laskeutumaan ja nousemaan, mutta rullauksessa on ongelmia. Eli miten koneen sais pysymään sen rullaustien keskellä eli sen keltasen viivan kohdalla, ja miten sais nopeuden säädettyy sopivaksi ku aina liian hidas tai liian nopea? Ja sitten, että miten sen koneen saa rullattuu kiitotielle suoraan linjaan ku aina joskus suistuu kiihdytyksen aikana pois? Odotan kovasti vastauksia! Kiitos jo kaikille vastanneille :)

1

204

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OH-B3C

      vanha viesti mutta vastaan silti...

      Millasella koneella menet? Potkurikoneella (cessna esim 172jne.. ,beech baron58 yms) kikka nopeuden säätelyynn on vaan kaasun pitäminen pienellä. jos koneessa on prop controll, aseta se puoleen väliin. Suihkukoneissa usein liikkeellä pitämiseen riittää ihan tyhjäkäyntikin mutta välillä voi kaasua käyttä:ä: isommallakin.
      Jotta pysyisit kiitotien keskellä, varmista asetuksista että autorudder on pä:ällä ja sitten vain kääntelet tikusta. Siitä se mun tietääkseni on kiinni

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1389
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      791
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      725
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      90
      718
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      669
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      145
      649
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      602
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      601
    Aihe