Nii, eli mulla on fs2004. Olen onnistunut aina joskus hyvin laskeutumaan ja nousemaan, mutta rullauksessa on ongelmia. Eli miten koneen sais pysymään sen rullaustien keskellä eli sen keltasen viivan kohdalla, ja miten sais nopeuden säädettyy sopivaksi ku aina liian hidas tai liian nopea? Ja sitten, että miten sen koneen saa rullattuu kiitotielle suoraan linjaan ku aina joskus suistuu kiihdytyksen aikana pois? Odotan kovasti vastauksia! Kiitos jo kaikille vastanneille :)
Fs2004 Rullaus ongelmia!
huono pilotti
1
164
Vastaukset
- OH-B3C
vanha viesti mutta vastaan silti...
Millasella koneella menet? Potkurikoneella (cessna esim 172jne.. ,beech baron58 yms) kikka nopeuden säätelyynn on vaan kaasun pitäminen pienellä. jos koneessa on prop controll, aseta se puoleen väliin. Suihkukoneissa usein liikkeellä pitämiseen riittää ihan tyhjäkäyntikin mutta välillä voi kaasua käyttä:ä: isommallakin.
Jotta pysyisit kiitotien keskellä, varmista asetuksista että autorudder on pä:ällä ja sitten vain kääntelet tikusta. Siitä se mun tietääkseni on kiinni
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635164
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai574617Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234569Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381897- 851513
- 921484
- 2351370
- 3201083
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51893