Suomi rahoittaa Kreikan

Nyt on kuulemma saatu tietää, että Suomesta tulee apua Kreikalle. Suomessa on kuulemma lapsellinen Katainen ( lue käteinen), joka myy vaikka maansa, että Kreikka saa rahansa. Eu-herrat naureksivat, että Katainen pelkää, etteivät he enää kättele.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kumma kun demokratiassa ei saada hölmöläistä sivuun. Mikä ihmeen demokratia meillä muka on.

Äänestä

vain vastasi kyllä Portugalin ja muiden ongelmamaiden tukiin.
Eli vähemmistö.
Ja 108 kansan edustajaa vastasi ei ongelmamaiden tukiin.

Äänestä
  • edustajista ei halua maksaa Kreikan ja Portugalin yms maiden tukia.

    Ja kansa on näitä tukia vastaan suurelta enemmistöltään.

    Missä siis on demokratia?

    (Muuten: Jutta Urpilainen äänesti: TYHJÄÄ!)

    Äänestä

Katainen on OMAVALTAINEN diktaattoin elkein varustettu, täysin piittamaton kansan tahdosta, hän teki suomelle vahingollisen sopimuksen silloin ensimmäisen maksun yhteydessä, kukkan ei tiedä mitä sopimuksia hän oikein onkaan tehny suomen seläntakana, Katainen on TÄYSIN menettäny kansan luottamuksen IHMETELLÄ täytyy kuinka KÄTEINEN SAA olla vapaallajalalla ja tehdä omia sopimuksia suomen päänmenoksi !!!
JOTAIN RAJAA sentään on saatava KÄTEISEN touhuihin.
MIKSI KUKAAN EI NOSTA METELIÄ ??????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iso-Eerikki... kirjoitti:

Nyt on kuulemma saatu tietää, että Suomesta tulee apua Kreikalle. Suomessa on kuulemma lapsellinen Katainen ( lue käteinen), joka myy vaikka maansa, että Kreikka saa rahansa. Eu-herrat naureksivat, että Katainen pelkää, etteivät he enää kättele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu