"Paisuin kuin ilmapallo"

Taas meinasi yhdelle suhnuttelijalle käydä hassusti

http://www.iltalehti.fi/hullumaailma/2011052513779116_hu.shtml
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

HUH-HUH!
Kylläpä taisi olla Tyfnylle kyyti kylmää.

Näin oli tapana sanoa Hankkenissa terveystiedon tunnilla Martta Lutkunder-Alapäästö, kun näitä asioita käsiteltiin terveystalouden luennolla.
Ja kyllä me ekonomistit nauretiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suhnuttelun vaarat kirjoitti:

Taas meinasi yhdelle suhnuttelijalle käydä hassusti

http://www.iltalehti.fi/hullumaailma/2011052513779116_hu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu